Created with Sketch.

«Слуга народу» Шпак пропонує скасувати громадські роботи за несплату аліментів

21.04.2020, 19:32
Фото: zen.yandex.ru

Нардеп переконує, що чинне законодавство є популістичним і неефективним.

На офіційному сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту № 3339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стягнення аліментів на утримання дитини».

Автором є представник «Слуги народу» Любов Шпак.

Вона зазначає, що законопроєкт розроблений для забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Його реалізація повинна дати змогу усунути порушення трудового законодавства з боку органів місцевого самоврядування.

 Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими виключити суспільно корисні роботи як вид покарання за несплату аліментів, який, на думку депутата, не довів свою ефективність.

Змінами до Закону України «Про виконавче провадження» також пропонується до шестимісячного зменшити суму сукупної заборгованості зі сплати аліментів для можливості накладання на боржника штрафу в розмірі 20 відсотків суми заборгованості. Сьогодні даний термін складає один рік.

Та передбачено скасування кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

Позиція експертів

Деяка частина експертів вітає дані зміни. Експерти вказують, що норми, які були запроваджені у 2017 році, мають популістичний характер. Деякі фахівці вказують, що був факт лобіювання інтересів окремих груп (колишніх дружин багатих чоловіків) близьких до влади, при їх схваленні.

На практиці, покладання виконання громадських робіт часто лягало на плечі органам місцевого самоврядування. Органи місцевого самоврядування, відповідно до законодавства, повинні визначати види оплачуваних робіт.

Нині вони зобов’язані приймати на роботу та оплачувати з місцевих бюджетів працю осіб, які мають заборгованість з аліментів, додатково перераховуючи кошти на оплату судового збору та оплату послуг державних виконавців за складений протокол і перерахування коштів. Тобто це додаткові витрати для місцевих бюджетів, які і так останнім часом суттєво урізав уряд.

Суперечним є і те, що боржника по аліментах можуть, згідно з чинним законодавством, як відправити на громадські роботи, так і притягнути до кримінальної відповідальності (відправити до в’язниці на три роки). А це вже суперечить правовим нормам, на чому неодноразово наголошували в Європейському суді з прав людини...
 

Читайте також
Верховна Рада хоче легалізувати в Україні приватні військові компанії
Політика
Понад 1,6 млрд грн виділила держава на фінансування партій за останні два роки
Політика
Верховна Рада обмежила зарплати суддям всіх інстанцій, членам ВРП, ВККС, НАБУ та САП
Політика
Верховна Рада проголосувала за закон про антисемітизм
Політика
Депутати-мільйонери отримують з бюджету гроші за оренду житла
Політика
Депутати не зможуть поставити запитання Зеленському після оголошеного ним послання у Раді
Політика