Представники влади хочуть без аукціону здавати приміщення: експерти б’ють на сполох через корупцію.
На офіційному сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту № 3451 «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо розширення переліку юридичних осіб, які мають право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону». Авторами є «слуги народу» Тарас Тарасенко та Олексій Кузнєцов. Автори пишуть, що метою цього законопроєкту є надання права державним та комунальним закладам охорони здоров’я на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону.
Обставини
З першого лютого цього року введено в дію Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019. Серед іншого ним передбачено, що державні та комунальні підприємства, установи, організації у сфері культури і мистецтв, заклади освіти всіх форм власності, державні та комунальні спеціалізовані підприємства, установи та заклади соціального обслуговування мають право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону. Однак у переліку немає закладів охорони здоров’я.
Що пропонують нардепи
Законопроєктом пропонується доповнити частину другу статті 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» новим абзацом, вписавши, що право на отримання в оренду державного та комунального майна, що не міститься в переліку першого типу, без проведення аукціону також мають право заклади охорони здоров’я державної та комунальної власності.
Ризики
Деякі експерти вже вказують, що законопроєкт містить чимало ризиків. Ніщо не заважає надати без аукціону приміщення закладу культури чи лікарні, однак вже самі ці заклади можуть потім «здати» його в оренду, як це часто буває. Таким чином поза контролем лишиться чимало приміщень, які розміщені в центрі міст і належать державі: їх можна буде здавати та перездавати по кілька разів під вивіскою соціального закладу.