Created with Sketch.

Сьогодні ПАРЄ голосуватиме за вступ Косово в Раду Європи

16.04.2024, 11:43

У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.

Про це повідомляє балканська служба «Радіо Свобода».

На засіданні ПАРЄ заслухають та голосуванням висловлять підтримку звіту, в якому Косово рекомендують прийняти до складу Ради Європи – проти чого, як відомо, категорично виступає Сербія.

Перед цим наприкінці березня політичний комітет ПАРЄ рекомендував запросити Косово до членства в організації.

Для позитивної оцінки необхідні дві третини голосів, а в залі має бути щонайменш третина від загальної кількості членів делегацій. Якщо такого результату буде досягнено, це відкриває шлях до фінального рішення про прийняття Косова на зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Ради Європи 16 травня.

У понеділок, останній день перед голосуванням, делегації Сербії та Косова докладали останніх зусиль для того, щоб схилити парламентарів на свій бік.

Кілька депутатів-членів делегацій у ПАРЄ на умовах анонімності коментували «Радіо Свобода», що пропозиція прийняти Косово до складу організації скоріш за все набере достатньо голосів.

На цей час 12 із 46 країн-учасниць Ради Європи не визнають Косово окремою державою. 

Читайте також
Спаплюжене міжнародне право і забуті уроки історії
Світ
Тарифна війна Трампа зробить із КНР глобального лідера
Економіка
Щоб не стати об'єктом маніпуляцій...
Опінії
«Уряд Нетаньяху намагається втягнути світ у катастрофу»
Війна
Трамп розкритикував Зеленського за удари по російських літаках, назвавши це показухою — Atlantic
Війна
Гра на виснаження: Україна мусить протриматися на добу довше за РФ
Війна