До них можна буде підключатися прямо зі смартфона без необхідності докуповувати спеціальне обладнання.
Вчора ракета-носій SpaceX Falcon 9 доправила на низьку навколоземну орбіту перші 54 супутники Starlink нового покоління, так звані v2.0 або Gen2.
Запуск відбувся об 11:34 за київським часом зі стартового майданчика SLC-40 Бази ВПС США на мисі Канаверал.
Це вже 60 вдала місія SpaceX з початку 2022 р.
Супутники Starlink v2.0 мають декілька різних конфігурацій в залежності від ракети-носія. Спочатку передбачалося, що нові супутники буде виводити вже Starship, тому їх розмір та маса мали бути в декілька разів більше, ніж у супутників попередніх версій – 2 000 кг проти 260 та 295 кг у версій 1.0 та 1.5.
Але надважка ракета SpaceX трохи затримується, тож поки що Starlink v2.0 виводить старий Falcon 9. Маса таких супутників складає 303 кг, а габарити майже такі самі, як у v1.5.
Головна відмінність Starlink v2.0 – антена більшого розміру і збільшена пропускна здатність кожного супутника. Крім того, вони, як і апарати v1.5, мають лазерну систему зв’язку між супутниками, а ще можуть зв’язуватися напряму зі звичайними мобільними терміналами.
Принаймні зі смартфонами абонентів T-Mobile, завдяки технології від компаній Swarm Technologies та T-Mobile. Подальші вдосконалення v2.0 включають зменшення яскравості супутників (те, що давно вже вимагають у SpaceX науковці), завдяки використанню діелектричної дзеркальної плівки.
Наразі SpaceX має на орбіті 3 604 працюючих супутники Starlink. Запланована загальна кількість супутників сягає 12 000 з можливістю подальшого розширення до 42 000.
Напередодні SpaceX Маска знизила ціну на обладнання Starlink для України з $700 до $600. При цьому вартість самої підписки залишилася незмінною і становить $75 на місяць.
Нагадаємо, в листопаді стало відомо, що провайдер Starlink почне обмежувати пропускну здатність інтернет-з'єднання в години пік для тих користувачів, які споживають понад 1 ТБ трафіку в місяць.