Created with Sketch.

Суд дав дозвіл на затримання підлеглого Євгена Борзілова, який покалічив ексректора академії СБУ

13.07.2023, 10:47
Віктор Мікулін після "зустрічі" з бандитами Євгена Борзілова

Полковника контррозвідки Андрія Панаріна будуть судити за викрадення та катування генерала Віктора Мікуліна.

10 липня 2023 року Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області дозволив затримати одного з керівників контррозвідки СБУ на заході України за підозрою у побитті та поневоленні людини, яка здалася йому «угорським агентом».

Як стало відомо з ухвали суду, начальник 4 відділу (з дислокацією у Мукачевому) 6 управління (з дислокацією у Рівному) Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України родом з Кременчука. З 2008 року він працює в СБУ, а у 2022 році отримав посаду у Закарпатській області.

Нагадаємо, що ввечері, 23 червня, в Ужгороді в ресторані "Три тузи" начальник відділу контррозвідки СБУ Панарін Андрій разом зі своїми підлеглими під час відпочинку голосно поводилися.

Водночас у закладі перебував генерал Мікулін, який проводив зустріч із помічником народного депутата від правлячої партії "Слуга Народу" Людмили Марченко - Руманом Вайелем та представниками міжнародної європейської організації.

Мікулін зробив зауваження представникам контррозвідки СБУ, що ті голосно поводяться. Ті, не розбираючись, почали бити Мікуліна".

За словами очевидців, на цьому контррозвідники не зупинилися.

"Побивши Мікуліна прямо у закладі, група контррозвідників вивезла Мікуліна до лісу, де ще раз побили, вибивши йому зуби та відібрали мобільний телефон iPhone 14".

Свідки також додають, що про подію в поліцію повідомив помічник нардепа Вайель Руман, який зміг втекти з кафе під час бійки.

У суді підлеглий Борзілова Андрій Панарін намагався викласти своє бачення події, розповідаючи про те, що Віктор Мікулін є румунським агентом.

З ухвали суду ми дізнаємося, що 23 червня Андрій Панарін з друзями, серед яких був старший оперуповноважений одного з відділів департаменту військової контррозвідки СБУ майор Юрій Рубіш, відпочивав у комплексі «Три Туза». Там же перебував Віктор Мікулін зі знайомими з Йорданії та Словаччини. Андрій Панарін підійшов до їхнього столика, показав посвідчення й попросив пред’явити їхні документи. Віктор Мікулін підійшов до столика, де відпочивали спільники контррозвідника і попросив забрати Панаріна.

Потім Віктор Мікулін вийшов на паркінг, аж ось до нього підбіг спільник Панаріна й намагався схопити. Йому вдалося втекти, але троє чоловіків його наздогнали. За версією слідства, його збили в кювет й побили.

Згодом Юрій Рубіш та Андрій Панарін вирішили забрати його, щоб отримати зізнання, що він є нібито угорським агентом.

Службовці хотіли отримати інформацію про тих, з ким нібито співпрацює потерпілий та завдання, яке останній виконує в Україні.

У чоловіка забрали телефон й завантажили його в службову автівку й повезли до Ужгорода, а потім – Чопу.

Андрій Панарін зі спільниками перебували у стані сильного алкогольного сп'яніння та, ймовірно, вимагали надати інформацію щодо незаконної співпраці потерпілого з угорцями. Зокрема видати паролі, явочні квартири тощо. Коли приїхали до будинку, невільнику погрожували, а потім його відпустили.

Наступного дня інцидент вже набув значного суспільного розголосу, та розпочалося відпрацювання щонайменше чотирьох фігурантів скоєння злочину (за інформацією джерел Dетектив-Info, йдеться про новопризначеного начальника 4 відділу 6 управління ДВКР Служби безпеки України в Закарпатській області, полковника Андрія Панаріна та трьох його підлеглих - оперуповноважених Юрія Рубіша, Валерія Москаленка та Тараса Лучка) в рамках розслідування крміианльної справи, що початково була кваліфікована як... хуліганство (ч.2 ст.296 КК України).

Тим не менш, офіційні підозри кривдникам Віктора Мікуліна, як випливає з матеріалів суду, було оголошено лише 30 червня. При цьому, коли генерал-майор у відставці вже перебував у лікарні, до нього нібито навідувалися з погрозами контррозвідники.

23 червня слідчі Держбюро розслідувань відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 127 (викрадення людини), ч. 2 ст. 146 (катування), ч. 2 ст. 296 (хуліганство) ККУ.

30 червня Юрію Рубішу повідомили про підозру за цими трьома статтями, сукупно їм заражує до 12 років позбавлення волі.

3 липня Ужгородський міськрайонний суд розглядав клопотання слідчого прокурора про запобіжні заходи. Прокурор просив на час досудовго слідтсва відправити Юрія Рубіша в СІЗО через ризик утекти за кордон чи впливати на свідків. Адвокат просив про менш суворий запобіжний захід, оскільки Юрій Рубіш має на утриманні двох неповнолітніх дітей та батьків із інвалідністю. Зрештою суд клопотання прокурора задовольнив та обрав майору запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці без права внесення застави. Цю ухвалу він оскаржує в Закарпатському апеляційному суді.

Після того як справа набула розголосу, Андрій Панарін почав переховуватися від слідства та суду.

30.06.2023 Андрію Панаріну повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 127 КК України, а саме: катування, тобто будь-яке умисне діяння, спрямоване на заподіяння особі сильного фізичного болю та морального страждання, вчинене з метою примусити її вчинити дії, що суперечать її волі, у тому числі отримати інформацію, зізнання, та з метою залякування її, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене представником влади, а також у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України, а саме: викрадення людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням викраденій людині фізичних страждань.

Разом із повідомленням про підозру Андрію Панаріну та його захиснику було вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Розгляд вказаного клопотання було призначено на 11:20 03.07.2023 у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду, однак підозрюваний Андрію Панаріну не з'явився на зазначений розгляд, надавши слідчому судді через своїх захисників документ про перебування на стаціонарному лікуванні у КНП «Берегівська лікарня імені Бертолона Ліннера Берегівської міської ради», хоча у вказаному документі й не було зафіксовано, що Андрій Панарін через стан здоров'я не в змозі прибути на це судове засідання.

Згідно із листом від 03.07.2023 №957 КНП «Берегівська лікарня імені Бертолона Ліннера Берегівської міської ради» підозрюваний Панарін 03.07.2023 виписаний із вказаної медичної установи.

Водночас на 11:10 год. 05.07.2023 у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду було призначено повторне судове засідання щодо розгляду клопотання про обрання підозрюваному Андрію Панаріну запобіжного заходу, але останній повторно без поважних причин не з`явився на вказане судове засідання. Разом з цим, повістку про виклик до суду підозрюваному  вручити не вдалося, оскільки останній відсутній як за місцем свого проживання, так і за місцем роботи, що також свідчить про переховування Андрія Панаріна від органів досудового розслідування та суду.

Панарін підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 127 КК України, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Так, злочин, який інкримінується Панаріну, а саме: ч. 3 ст. 127 КК України, вчинений із застосуванням насильства.

Враховуючи всі обставини справи, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області 10 липня надав дозвіл на затримання Панаріна.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що очолює СБУ Закарпаття Євген Борзілов.

7 листопада Володимир Зеленський підписав Указ № 817/2019 «Про призначення Є. Борзілова начальником Управління Служби безпеки України в Полтавській області».

Останній Бастіон неодноразово згадував Євгена Борзілова у своїх публікаціях. На жаль, ці публікації стосувалися не здобутків УСБУ в Полтавській області за часів керівництва Борзілова, а корупційних схем, які ним покриваються.

За даними відкритих джерел, батько Євгена Борзілова народився у Волгоградській області російської федерації. Він – військовий, був контррозвідником.

Віктор Борзілов не був покараний за вчинене правопорушення. Бо за налагодженою схемою прикордонники надто пізно звернулися до суду, атож справу було закрито у зв'язку з тим, що стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.

Однак, факт незаконного перетину державного кордону було зафіксовано і, на нашу думку, Служба Безпеки України мала б зацікавитися відвідинами Віктором Борзіловим Російської Федерації.

Та для Віктора Борзілова не виникло жодних проблем – пенсіонер-контррозвідник із шлейфом нез'ясованих і сумнівних обставин перебуває на свободі та насолоджується життям. Дозволимо собі припустити, що всі можливі проблеми, пов'язані із загадковим вояжом Віктора Федоровича до ворожої рф, легко міг вирішити його син Євген, який займав керівні посади в Службі Безпеки України.

19 липня Євгена Борзілова було звільнено з посади начальника УСБУ в Полтавській області та призначено керівником УСБУ в Закарпатській області.

Після переведення Борзілова до Управління СБУ в Закарпатській області, він почав призначати "своїх людей" на керівні посади в управлінні.

Так Андрій Панарін очолив 4 відділ (з дислокацією у Мукачевому) 6 управління (з дислокацією у Рівному) Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України.

Після звільнення Івана Баканова з посади голови Служби безпеки України президент Володимир Зеленський звільнив його заступника Володимира Горбенка та провів ротації голів обласних управлінь СБУ.

Відповідні укази оприлюднені на сайті голови держави 19 липня 2022 року.

Але звільнивши Горбенка, Володимир Зеленський залишив працювати в СБУ його протеже Євгена Борзілова, якого перевели до Закарпаття.

Дивно чому Євген Борзілов досі займає керівні посади в СБУ, а не сидить за ґратами.

Читайте також
Сліпий артилерист Стерненко став мультимільйонером завдяки довірливим громадянам
Опінії
Козицький це не бачив?
Політика
Міжнародний скандал із втечею зашквареного експрокурора Ігоря Стадника
Кримінал
Сергій Ромась — черговий «інвалід» з прокуратури Хмельниччини
Політика
Євреї шантажують високопосадовців США
Політика
Голова Закарпатської прокуратури з 2020 року отримує пенсію
Політика