Created with Sketch.

Температура в Арктиці піднялася до рекордних показників

25.05.2021, 14:49

Ці зміни можуть призвести до серйозних наслідків

За словами метеорологів, Арктику накрила приголомшлива хвиля тепла. Нинішній температурний режим побив усі рекорди.

Минулої середи в деяких частинах Арктики температура досягла 30° C, що значно перевищило середній показник цієї пори року. Метеоролог з Великої Британії Скотт Дункан сказав, що нинішні умови можна схарактеризувати як "воістину виняткові для будь-якої пори року, але приголомшливі для травня".

Кліматичний експерт додав, що через таке стрімке потепління в Арктиці в майбутньому можуть виникнути сильні теплові хвилі. Підвищення температури викликає танення льоду і вічної мерзлоти, в результаті чого в атмосферу викидається метан і сприяє глобальному потеплінню.

Глобальне потепління сильніше і швидше вдарить по країнах Близького Сходу і Північної Африки. Згідно зі звітом вчених, до 2050-го року температура повітря влітку там буде прогріватися до екстремальних 56 °C.

У містах, де до середини століття будуть жити 90% населення регіонів, температура підійматиметься ще вище.

Джордж Зіттіс з Кіпрського інституту пояснює, що це буде пов'язано з регулярними хвилями тепла, які триватимуть по кілька тижнів. Такі погодні умови будуть небезпечними для всіх людей і тварин без винятку — навіть верблюдів, які зазвичай нормально переносять спеку.

Вони вплинуть як на здоров'я населення країн MENA (саме вони постраждають найбільше), так і на сільське господарство та біорізноманіття регіонів, яке буде практично знищено.

Щоб уникнути таких екстремальних погодних явищ в регіоні, вчені рекомендують перестати ігнорувати проблему та вжити негайних заходів щодо пом'якшення наслідків зміни клімату.

Читайте також
Антарктида невпинно покривається зеленню
Життя
У США випробували установку, яка «охолоджує» Землю
Життя
Температура поверхні моря досягла рекордних рівнів
Життя
NASA показало крижаний щит Гренландії до і після найспекотнішого місяця в історії спостережень
Світ
За 50 років у США можуть початися проблеми з водою
Світ
Антарктика продовжує втрачати лід
Життя