Created with Sketch.

Типова хуцпа Зеленського

14:55

Пропозиція щодо розподілу рідкісноземельних металів йшла не з Вашингтону, а була частиною «формули перемоги» Зеленського.

Про це заявив в інтерв'ю колишній посол України в США Валерій Чалий.

«Пропозиція щодо розподілу продукції видобутку рідкісноземельних металів, корисних копалин йшла не з Вашингтону, а була частиною «формули перемоги» Зеленського

Вона була контроверсійно сприйнята в українському суспільстві, але політично підтримана.

Навіть опозиція у парламенті проти цього не виступала. 

У що ця пропозиція у результаті перетворилась, ми наразі не знаємо, бо не оприлюднено остаточного варіанту, який вже змінився багато разів», - зазначив дипломат.

Валерій Чалий зазначає, що головне, щоб американська сторона зрозуміла, що український президент, який має підписувати цю угоду, буде підписувати договір від імені України. 

Плюс вона ще потребуватиме ратифікації. 

«Думаю, це доведено до американської сторони, і вони вже, за моєю інформацією, беруть це до уваги», - говорить експосол України в США.

Але Трамп не відмовиться від самої суті підходу.

«По-перше, це – пояснення американським платникам податків взаємовигідності подальшого постачання озброєнь для України або її підтримки в безпекових питаннях. 

По-друге, отримати максимум у цифрах та реальних ресурсах кавалерійським наскоком – це у стилі Трампа. 

І, по-третє, на мій погляд, це була спроба з його боку зрозуміти ті межі, в яких зараз може діяти у першу чергу президент України. Бо вже за цим стоїть ще складніша історія про ті умови, які Трамп планує запропонувати для України у разі успіху на російському напрямі», - зазначає Чалий.

Останній Бастіон нагадує читачам, що президентські повноваження Володимира Зеленського скінчились 20 травня 2024 року.

Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».

І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.

15 травня 2014 року Конституційний Суд України розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням 101 народного депутата У країни щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХУ «Перехідні положення» Конституції України стосовно визначення строку, на який обирається Президент України на позачергових виборах.

Рішенням Конституційного Суду України від 15 травня 2014 року у справі №  1-19/2014 було встановлено, що:

положення частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами країни на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Отже, 20 травня 2024 року у Володимира Зеленського скінчились президентські повноваження.

Не зрозуміло, на яких підставах (і в якому статусі) Володимир Зеленський торгує надрами, які належать народу України, оскільки на сьогоднішній день він є звичайною фізичною особою, яка підлягає негайній мобілізації. Під час якої він зможе розповісти про торгівлю територіями та надрами.

Читайте також
Зеленський, якщо у тебе дійсно 57%, то чого ти боїшся йти на вибори? І. Маск
Позиція
Як місцеві князьки на Полтавщині перетворюють ОТГ на ОПГ
Позиція
Favbet в епіцентрі скандалу
Позиція
Чи з'явиться у Полтаві заклад релевантної освіти західного зразка?
Позиція
Продажні «патріоти» України
Позиція
Сім'я меценатів надала допомогу постраждалим після ракетного удару по Полтаві
Позиція