Created with Sketch.

Туреччина знайшла альтернативу американським винищувачам

15 березня, 15:40

Туреччина подала запит на придбання 40 винищувачів Typhoon

Туреччина подала запит на придбання 40 винищувачів Typhoon у компанії BAE Systems.

Про це повідомляє видання Defence Security Asia.

Відповідний запит було надіслано Міністерству оборони Сполученого Королівства, яке має ухвалити рішення щодо продажу літаків, а також експорту британських технологій до Туреччини.

Реалізація цього потенційного експортного контракту буде покладена на Велику Британію, а саме на компанію BAE Systems, яка здійснює часткове виробництво та остаточне складання винищувачів Typhoon на підприємстві у Вартоні.

«Очікувана пропозиція надійшла до нашого міністерства, і зараз триває процес оцінки». – зазначили виданню Defence Security Asia у МО Великої Британії.

Цей запит може вивести Туреччину на фінішну пряму у закупівлі нових літаків у консорціуму Eurofighter, перемовини з яким уже тривалий час затягуються через постійні проблеми, зокрема через заборони, як-от з боку Німеччини.

На сьогодні відомо, що Туреччина планує закупівлю літаків Typhoon у новій версії Tranche 4, які доповнять парк винищувачів F-16. Особливістю цієї версії є використання сучасної БРЛС з АФАР CAPTOR-E, інтегрованим набором ракетного озброєння, у тому числі ракетами Meteor, а також іншими системами.

Турецький шлях до купівлі Typhoon

У 2022 році Туреччина почала розглядати винищувач Eurofighter Typhoon як тимчасове рішення для модернізації свого повітряного флоту, особливо після виключення країни з програми F-35 та заборони на їх продаж через купівлю російської системи ППО С-400.

У травні 2022 року турецький президентський представник Ібрагім Калін підтвердив, що країна веде переговори з Європою щодо Typhoon на випадок, якщо угода з США про F-16 не вдасться.

Вже у листопаді 2023 року міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер офіційно оголосив про намір придбати 40 літаків Typhoon, розпочавши переговори з Великою Британією та Іспанією як головними членами консорціуму Eurofighter.

Однак Німеччина, яка також є частиною Eurofighter, виступила проти цього продажу через побоювання, що літаки можуть бути використані проти курдських груп у Сирії та Іраку.

Не зважаючи на це, тиск з боку інших урядів консорціуму на уряд Німеччини продовжувався цілий рік, аби реалізувати цей продаж, що дозволить головним компаніям отримати значний прибуток з цього продажу та покращити експортний потенціал літака.

14 листопада 2024 року Німеччина офіційно підтвердила, що знімає заборону на експорт літаків Typhoon до Туреччини, і що сторони можуть продовжити відповідне опрацювання угоди.

Додатково, у грудні 2024 року два винищувачі Typhoon Королівських повітряних сил прибули до Анкари, де турецька сторона змогла детально ознайомитись з літаками.

Читайте також
Німецький Rheinmetall готовий озброїти миротворців в Україні
Війна
«Україна перемагає. Ми будуємо три заводи в Україні», - голова Rheinmetall Паппергер
Війна
Турецький Baykar придбає італійську оборонну аерокомпанію Piaggio Aerospace
Світ
Війна як бізнес
Політика
BAE Systems відкриє ще один завод з виробництва гаубиць для «підтримки України» — The Telegraph
Війна
Війна як бізнес
Війна