Created with Sketch.

У Кременчуці 16-річна дівчина отруїлась таблетками

03.03.2021, 17:10

В Україні три нові випадки отруєння дівчат ліками – на Полтавщині та Івано-Франківщині.

Зараз у реанімації Кременчуцької міської лікарні перебуває 16-річна школярка з Кременчука на Полтавщині. Про цей випадок повідомила поліція. Дівчина випила 8 знеболювальних таблеток «Но-шпа».

У дитини діагностовано медикаментозне отруєння. Кажуть, ніби прийняла ліки у більшій дозі, щоб зняти біль. Стан дівчини – середньої тяжкості.

На Прикарпатті 3 березня таблетками отруїлися 12-річна і 11-річна дівчата. Вони з Калуша, випили парацетамол.

«У реанімаційне відділення дитячої лікарні Калуської Центральної районної лікарні госпіталізували двох школярок – 12-річну ученицю Калуського ліцею №10 і 11-річну ученицю Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка»,  – розповіла заступниця мера Калуша з медичних питань Наталія Кінаш.

Дівчата купували ліки в різних аптеках, щоб не викликати підозр у фармацевтів. Відомо, що обидві дитини з благополучних сімей.

11-річна дівчинка випила 45 таблеток парацетамолу. Її вже виписали додому. 11-річна дитина прийняла 70 таблеток. Вона ще в лікарні, стан задовільний.

Нагадаємо, що в 16 лютого Боярці на Київщині дві семикласниці наковталися дротаверину. Одна з них померла, іншу врятували в лікарні. Однокласники розповіли, що дівчата подивилися відео в соцмережі із закликом «випий і подивись, що буде». 
Подібні випадки пізніше трапились в Умані на Черкащині. Там дівчат врятували і встановили, що вони брали участь у смертельному флешмобі.

На Полтавщині 25 лютого біля сільської школи Шишацької громади дві восьмикласниці порізали собі зап’ястя. Коли їх побачили дорослі, діти перебували в стані стресу.

Психологи закликають батьків бути уважнішими до своїх дітей, більше з ними спілкуватися «очі в очі». 

Причин самогубств у дітей може бути багато. Часто трапляється так, що дитина опиняється в тривожній для себе ситуації, коли її ображають у школі, наприклад, або просто ігнорують вдома. 

Якщо дорослі не включаються в цей процес, дитина відчуває відчай і може скоїти самогубство.

Психологи додають, що батьки зараз відчувають напругу через ситуацію із коронавірусом і нестабільність у державі, є багато точок соціальної напруги. На дітей часто не звертають увагу.

Найбільша складність у тому, до депресію в дитини складно помітити. Діти в ці періоди не лежать у ліжку і не страждають, як це проявляється в дорослих Діти можуть бігати, гратися, бути на вигляд цілком щасливими, але настає певний момент, коли їх тривога проявляється у фізіологічних порушеннях. 

Варто звернути увагу на сон, сплески емоційного стану, коли дитина сумна, дратівлива, зла і на порушення харчування. У депресивних станах діти можуть втратити апетит або навпаки – «заїдати» переживання.

Також психологи радять частіше обіймати дітей. Психотерапевт Вірджинія Сатір з Австралії розрахувала формулу необхідних в день для кожної людини кількості обіймів і поцілунків.

Для виживання людині необхідно мінімум 4 рази обійнятися, для підтримки більш-менш нормального настрою – 8, а для натхнення та особистісного зростання – 12. Все це тому, що, коли вас обіймають або коли ви когось обіймаєте, організм виробляє гормон під назвою окситоцин, який знижує рівень кортизолу (гормону, що виділяється під впливом стресу). Іншими словами – чим більше окситоцину міститься в людському організмі, тим легше і веселіше цьому організму живеться.

Читайте також
Полтавські активістки вразять світ мистецтва
Полтава
Полтавська психіатрична лікарня поміняла диспозицію
Позиція
Хитродупі полтавці зливають фекалії до дощових мереж
Полтава
Смертельна влада Зеленського
Полтава
Ямщики, бражники, поліщуки, та інші хламідії перетворюють Полтаву на сміттєзвалище
Позиція
Ямщики зупинили пів Полтави
Полтава