Created with Sketch.

У Лохвиці стартувала робота з оновлення системи медичних послуг

12 червня, 09:23

Інсультний пакет втрачено: Лохвиця бореться за повернення критичної медичної послуги.

У Лохвиці стартувала робота з оновлення системи медичних послуг. Особливу увагу приділяють відновленню інсультного пакета, який критично важливий для своєчасної допомоги пацієнтам.

Про це повідомила пресслужба Лохвицької міської ради.

Відбулося установче засідання Робочої групи з упровадження пакетів медичних послуг у КНП «Лохвицька міська лікарня». Серед основних завдань, які стоятимуть перед групою, — аналіз потреб у пакетах медичних послуг, які необхідно впровадити в лікарні, оцінка матеріально-технічної бази закладу, формування переліку необхідного обладнання та підготовка звернень до профільних депутатських комісій у разі його відсутності, визначення кадрової потреби — насамперед у лікарях і медичному персоналі.

Директор КНП «Лохвицька міська лікарня» Віктор Бурлей поінформував присутніх про чинні пакети послуг, наявні у закладі, та акцентував увагу на втраті інсультного пакета, який діяв до середини 2024 року.

Віктор Бурлей детально розповів про суть цього пакета — медичні послуги при гострому мозковому інсульті, вимоги до організації допомоги, а також про потребу в забезпеченні цілодобового доступу до комп’ютерного томографа й наявності спеціалістів — лікарів-невропатологів. Директор також презентував локальний протокол надання допомоги при ішемічному інсульті, зокрема підкреслив важливість так званого «терапевтичного вікна» тривалістю 4,5 години — періоду, коли ефективність допомоги є максимальною.

Наразі інсультні пакети реалізуються лише в Полтаві, Лубнах, Миргороді, Кременчуці та Гадячі.

Повернення інсультного пакета до Лохвицької лікарні дозволить значно скоротити час надання допомоги жителям не лише Лохвицької громади, а й прилеглих територій.

Серед основних викликів, які наразі унеможливлюють запуск пакета, — дефіцит підготовлених невропатологів і відсутність цілодобового доступу до томографа. Учасники засідання обговорили шляхи вирішення проблеми й домовилися на наступному засіданні представити конкретні пропозиції для подолання технічних та кадрових бар’єрів.

Системне руйнування охорони здоров’я в Україні продовжується. Маючи власний медичний університет, який випускає дійсно висококваліфікованих спеціалістів, Полтавська область констатує дефіцит лікарів. Медична допомога поступово перетворюється на медичні послуги.

Читайте також
Майно обласної інфекційної лікарні передадуть в управління протитуберкульозному диспансеру
Полтава
Прихована отрута у ваших ліках і добавках
Життя
Чудодійні препарати для схуднення змінюють роботу нашого організму
Життя
В Австралії чоловік прожив рекордні 100 днів зі штучним серцем і дочекався пересадки справжнього
Світ
Татуювання підвищують ризик розвитку раку шкіри
Життя
Науковці встановили, хто найрідше вмирає від хвороби Альцгеймера
Життя