Поліція Полтавщини сьогодні веде посилене патрулювання. Правоохоронці підходять до людей у парках і попереджають про карантинні обмеження.
Тим, хто без масок – роздають і просять одягнути. Виносять попередження про заборону бувати в громадських місцях без них.
Такі «роз’яснювальні роботи» триватимуть до кінця дня неділі. Завтра, 6 квітня людей почнуть штрафувати на суми від 17 до 34 тис грн.
В Україні з 6 квітня посилюються карантинні заходи для стримання поширення коронавірусної хвороби. Постановою Уряду обмежується перебування громадян за межами дому, забороняється відвідування спортивних майданчиків та парків.
«Не піддавайтеся відчуттю оманливої безпеки, і на період до 24 квітня обмежте свою мобільність, не відвідуйте закладів без нагальної потреби й обов’язково користуйтеся засобами індивідуального захисту», – попередив українців під час брифінгу головний санітарний лікар Україні Віктор Ляшко.
14-15 квітня МОЗ України прогнозує пік коронавірусної хвороби в країні.
«Це може призвести до фіксації масових тяжких випадків та до великої кількості летальних наслідків», – додає Віктор Ляшко.
Інформацію про ГРОМАДСЬКІ МІСЦЯ пояснили на сайті Кременчуцької міської ради.
Громадське місце – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі – під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.
У статті 13 Закону йдеться про наступні місця:
– ліфти;
– таксофони;
– під’їзди житлових будинків;
– підземні переходи;
– громадський транспорт;
– зупинки громадського транспорту;
– аеропорти та вокзали;
– дитячі майданчики;
– приміщення та території спортивних споруд та закладів (стадіони, спортивні майданчики тощо);
– приміщення закладів громадського харчування (ресторани, кафе тощо);
– приміщення закладів культури;
– приміщення та території закладів охорони здоров’я;
– приміщення та території навчальних закладів;
– приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
– приміщення підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
– приміщення готелів (та аналогічних засобів розміщення – хостели, гуртожитки тощо).
Перелік громадських місць може варіюватися, якщо місцеві органи влади визначають це окремо для свого населеного пункту. Сюди включають також парки та сквери, релігійні установи, заклади торгівлі, ринки, ярмарки, магазини, кладовища.