Термін навчання українських пілотів на F-16 може виявитись у рази коротшим, ніж про це говорилось раніше, мова йде про строк у три місяці для досвідчених пілотів. Саме таку оцінку дав командувач повітряних сил Нацгвардії США Майкл Ло.
Про це повідомляє Defense Express.
При цьому цей посадовець має всю інформацію для того, щоб говорити не на основі припущень, а володіючи даними. Річ у тому, що саме на базі Нацгвардії США у лютому-березні цього року проводилась оцінка двох українських пілотів.
З погіршенням знань іноземної мови чи менших льотних навичок курс буде ставати довшим, впритул до позначки у 9 місяців. А саме такий строк є стандартним за тривалістю курсом для курсантів з базовою льотною підготовкою. При цьому незалежно від довжини курсу кожен пілот опанує машину повністю.
Але, як зазначив американський генерал, завершення навчання пілотів не означає те, що вони одразу будуть готові до бойових завдань. Після завершення навчання у США вони мають прибути до Європи, а вже після цього в Україні їх мають допустити до бойових вильотів.
З боку Defense Express зазначимо, що можлива "проміжна" зупинка у Європі пов'язана з коротким додатковим курсом опанування F-16 у версії MLU, яка може відрізнятися від модифікації навчальних машин Нацгвардії США.
Також американський генерал озвучив вкрай важливу деталь - українці отримають "пріоритетне навчання". Тобто скоріш за все спеціально для наших льотчиків будуть дещо переформатовані графіки навчання інших пілотів.