Created with Sketch.

У закупівлях медобладнання для 1-ї міськлікарні Полтави виявлено порушення

26.03.2020, 12:44
Фото: Dzerkalo media

Наразі можна говорити про проблемність п’яти тендерів.

Моніторинг виявив ряд порушень у закупівлях медичного обладнання Комунальним підприємством «1-ша міська клінічна лікарня Полтавської міської ради».

Так, 21 лютого були завершені торги щодо закупівлі обладнання для анестезії та реанімації на суму понад 3 млн грн.

Державна аудиторська служба завершила моніторинг закупівлі 19 березня. Під час моніторингу було установлено, що замовником на порушення вимог пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» у формі оголошення про проведення відкритих торгів відображено інформацію про умови оплати договору, що суперечить умовам тендерної документації (пункту 4.2 додатку 5 «Проекту договору про закупівлю»). Відповідно до пункту 7 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі замовник може вносити зміни до інформації, яку вже оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу, у випадках, передбачених Законом «Про публічні закупівлі». При цьому, Законом не передбачено внесення змін до оголошення про проведення процедури закупівлі.

Всупереч нормам абзацу 3 частини першої статті 31 Закону замовник не відмінив процедуру закупівлі через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань закупівель. Натомість, замовником з переможцем було укладено договір на 3 283 830 грн.

На засіданні тендерного комітету комунального підприємства наявність порушень була визнана, але відміну закупівлі назвали неможливою з огляду на поширення COVID-19 та сам факт підписання договору.

Порушення буди виявлені і під час закупівлі двох інкубаторів закритого типу для новонароджених на суму понад 1 млн грн.

Моніторингом закупівлі встановлено, що замовником на порушення вимог згаданого пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у формі оголошення про проведення відкритих торгів відображено інформацію про строк поставки товару, що суперечить умовам тендерної документації (пункту 4.4 Розділу І та додатку 5 «Проект договору про закупівлю»).

«Всупереч нормам абзацу 3 частини першої статті 31 Закону замовник не відмінив процедуру закупівлі через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань закупівель. Натомість, замовником з переможцем укладено договір», – констатували аудитори.

У згаданих торгах взяло участь «аж» два учасники. Очікувана вартість закупівлі становила 1 010 000 грн. Переможець, ФОП «Тарасенко Сергій Миколайович», за підсумками торгів знизив ціну до... 1 009 800 грн. Що ж, принаймні 200 грн зекономили.

Попередні висновки щодо порушень були зроблені і на основі аудиту закупівлі візуалізаційного обладнання на суму понад 3 млн грн.

Також триває моніторинг закупівлі відеогастроскопу (1,4 млн) та комплексу устаткування для операційних блоків (3 млн).

Ситуація з поширенням коронавірусу продемонструвала катастрофічну нестачу медобладнання в українських лікарнях. Але без подолання корупційних схем, що існують у системі закупівель, цю проблему навряд чи вдасться вирішити.

У Полтаві це корупційне болото нині знаходиться у розпорядженні директора Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Вікторії Лози та її шефа Олександра Удовіченка. Єдине, на що вони спроможні, – це займатися самопіаром, продовжуючи ловити «рибку» у каламутних водах.

Читайте також
В Україні відсутня глибинна корупція? Слуги урода будуть захищати депутатів-корупціонерів
Політика
Розкрадання на відбудові
Кримінал
Директора Адміністрації річкових портів Олександра Козловського затримали на хабарі
Кримінал
Ландромат «слуг народу»
Політика
Поміняли Шило на Лойфа...
Політика
«Слуги урода» продовжують розкрадати бюджет Полтави
Політика