Created with Sketch.

Україна бере участь у масштабних навчаннях НАТО

07.06.2016, 10:43

У Польщі почалася практична фаза навчань НАТО під кодовою назвою (Anakonda 2016). Навчання пройдуть з 7 по 17 червня. За даними польського телеканалу TVN24, маневри будуть проходити на всіх польських полігонах, а частково і за їх межами. У них буде задіяно близько трьох тисяч одиниць військової техніки, 105 літаків і 12 військових кораблів.

У навчаннях візьме участь 31 тисяча солдатів з 18 країн – членів НАТО, разом із США і Польщею, а також з п'ятьма країнами– учасників програми «Партнерство заради миру», що претендують на членство в НАТО, передає телеканал.

Зокрема, в маневрах беруть участь військовослужбовці зі США, Великобританії, Канади, Німеччини, Іспанії, Швеції, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Чехії, Хорватії, Албанії, Болгарії, Угорщини, Македонії, Румунії, Словаччини, Словенії, а також Грузії, України й Туреччини.

Проти участі українських військ в навчаннях виступала Німеччина. Та Польща наполягла на тому, що участь Києва в маневрах є «ключовою справою», заявив раніше командувач Оперативного командування видів збройних сил РП генерал Марек Томашіцкій

Сценарій навчань – військовий конфлікт між двома умовними альянсами. В один з них входить сама Польща, країни Балтії і кілька інших реальних держав, а в другій - вигадані країни Ботнія Торріко і Ліндсі (прозорий натяк, що мова йде про Росію).

За сценарієм, в ході конфлікту відбувається дестабілізація ситуації в Балтійському регіоні, вторгнення сил супротивника в країни Балтії і Польщу й анексія територій. Польща просить про допомогу раду НАТО. Альянс вирішує допомогти, описують сценарій навчань організатори.

Таким чином, сценарій навчань повторює аналітичні прогнози можливого військового конфлікту між країнами НАТО і Росією в східній Європі.

Міністр оборони Польщі Антоній Мачеревич заявив, що ці навчання «носять насамперед оборонний характер». Їх мета – перевірити здатність країн альянсу захищати свої східні рубежі», – сказав він.

Раніше в лютому командувач військами США Бен Ходжес відзначав, що «стратегічний ефект, якого ми хочемо досягти, в тому числі під час цих навчань – дати впевненість нашим союзникам і струснути Росію після того, як вона вторглася в Україну і нелегально анексувала Крим» .

Коментатори вказують, що військова активність НАТО, в тому числі в Балтійському регіоні, останнім часом різко підвищилася через російську агресію щодо України. Сусідні з Росією країни неодноразово висловлювалися підозри з приводу загрози військового вторгнення Росії в країни Балтії за кримським сценарієм, в зв'язку з чим масштаб планових навчань НАТО в цих країнах стає дедалі більше.

Відділ моніторингу

Читайте також
SpaceX збирає заявки охочих полетіти на Марс, МКС та Місяць
Світ
Таліби вимагають гроші в ООН на «боротьбу із глобальним потеплінням»
Світ
У Німеччині проведуть реформу командування Бундесвером
Світ
Британські медики випробовують першу вакцину від раку
Світ
Юристи адміністрації Байдена закликають його припинити озброювати Ізраїль
Світ
Компанія AstraZeneca визнала, що її вакцина від COVID-19 може спровокувати тромбоз, – Daily Mail
Світ