Досі актуальним телемарафон вважають лише 10,4% українців.
Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва разом з соціологічною службою «Центру Разумкова» на замовлення Руху ЧЕСНО з 8 по 15 грудня 2023 року провів соціологічне дослідження щодо доцільності телемарафону «Єдині новини».
Про це повідомляє Рух ЧЕСНО.
Понад 40% опитаних повністю чи переважно погоджуються з тезою, що телемарафон «Єдині новини» втратив свою актуальність. Ще понад 20% погоджуються з цим частково. А от досі актуальним телемарафон вважають лише 10,4%. Також 15,3% опитаних українців не змогли визначитися з відповіддю.
Серед представників різних регіонів думки значно не відрізняються. Лише на заході України помітне менш позитивне ставлення до формату.
Під час обговорення бюджету у Верховній Раді частина депутатів вимагала перерозподілити кошти, заплановані на фінансування телемарафону, на інші витрати.
Однак тоді голова бюджетного комітету Роксолана Підласа заявила, що якщо кошти не будуть виділені, то телемарафон не буде існувати, а таке рішення має приймати не її комітет, а відповідальні за інформаційну політику органи.
Водночас наразі достеменно не відомо, хто ж відповідальний за прийняття рішень щодо формату існування телемарафону. В інтерв'ю Руху ЧЕСНО голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив, що не знає, хто був ініціатором його створення.
За його словами, ініціювати такі процеси мало б Міністерство культури, проте там уже довгий час немає міністра. Колишній же міністр Олександр Ткаченко наполягав на тому, що завершувати телемарафон можна буде лише після закінчення війни. Директори та редактори телеканалів також навряд чи відмовляться від зрозумілого формату роботи та державної підтримки.
Попри результати опитувань, Зеленський продовжує фінансувати діяльність телемарафону та каналів, які беруть участь у спільному ефірі. У 2024 році заплановані у держбюджеті витрати на телемарафон складають близько 1 млрд гривень.