Created with Sketch.

Український Абрамович із ОПЗЖ торгує спецдозволами на видобуток вуглеводнів

20.11.2021, 10:32
Фото: Антикор

Парламентська фракція "Опозиційної платформи – За життя" має у своїх лавах власний аналог Сергія Курченка.

Про це свідчить розслідування діяльності народного депутата Ігоря Абрамовича, оприлюднене виданням "Антикор", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Опісля обрання до Верховної Ради IX скликання він став заступником голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, а також очолив рейтинг найактивніших у законотворчості депутатів ОПЗЖ (є співавтором близько 100 законодавчих ініціатив – прим. ред.).

Але перше приємне враження про Ігоря Абрамовича псує "Вікіпедія", повідомляючи, що нардеп «у 2020 році увійшов до ТОП-25 найзаможніших обранців IX скликання, а ЗМІ називають його "молодим мільярдером" від ОПЗЖ».

Ці відомості, зрозуміло, викликають цікавість і навіть знаходять деякі підтвердження у декларації парламентаря, яку він має подавати щорічно, оскільки є державним службовцем першого рангу.

У власності Ігоря Абрамовича – великий автопарк машин, колекція дуже дорогих швейцарських годинників ("Hublot", "Rolex", "Audemars Piguet", "Breguet"), ювелірні прикраси ("Jacob & Co", "Cartier", "Tom Ford)", витвори мистецтва тощо; а також чималі готівкові збереження (69,3 млн грн, 902 тис. євро та 1,6 млн доларів).

Для тих, кого особливо цікавить декларація нардепа, то вона знаходиться у відкритому доступі, і кожен може за бажанням ознайомитися з нею.

Але пояснити походження всіх цих валіз із готівкою обранець з ОПЗЖ, на відміну від багатьох своїх колег, які ще вчора не мали нічого (привіт "слугам неукраїнського народу" – прим. ред.), крім зубної щітки, цілком здатен.

З іншого боку, дещо пан Абрамович придбав уже не займаючися бізнесом, а перебуваючи на посаді заступника голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

І ці придбання аж ніяк недешеві, що в рази перевищують його зарплату типового парламентаря.

Так, наприклад, ставши нардепом, Ігор Абрамович на додаток до чотирьох куплених до 2019 року квартир, придбав ще дві – площею 359 м² за 15 078 000 грн і 199,5 м² за 4 845 760 грн.

Додамо іще чотири об'єкти, зазначені у декларації евфемізмом "Інше", загальною площею 79,5 м² за ціною 652 500 грн; окрім того, Ігор Абрамович поповнив власний автопарк, а також суттєво збільшив свою і без того приголомшливу колекцію годинників, одягу і коштовностей:

Викликає підозру у всьому цьому зростанні добробуту людини, яка, даючи присягу державного службовця, відмовилася (нехай і формально) від здійснення будь-якої підприємницької діяльності, факт того, що цей нардеп із ОПЗЖ є заступником одного з найважливіших парламентських комітетів.

І це насторожує, оскільки ТОВ "УкргазІнвест", співвласником якого Ігор Абрамович є на пару з Віталієм Хомутинником, займається видобутком вуглеводнів!

Особливо цікавим виглядає вказаний факт у світлі нещодавньої інформації "Економічної правди" про те, що Ігор Абрамович у 2018 році видавав спецдозволи від Держслужби геології та надр для фірм Павла Фукса, внесеного до санкційних списків РНБО.

Наразі Державне бюро розслідувань підозрює посадових осіб Держгеонадр і Міненерго у зловживанні службовим становищем при видачі у 2018 році спецдозволів 23 фірмам; із загальної кількості 16 компаній пов'язують із Павлом Фуксом, які за схемою апробації (в обхід аукціонів) отримали спецдозволи на видобуток вуглеводнів.

ТОВ "УкргазІнвест" у цьому списку, як бачите, немає; проте, що заважало Ігорю Абрамовичу отримати спецдозвіл і для себе, адже у 2018 році, коли вищезгадані фірми отримали ці дозволи, куратором Держгеонедр була команда Фукса, а спецдозволами для нього займався саме Ігор Абрамович.

Як і Фукс, пан Абрамович уродженець Харкова; у 2015 році його було призначено президентом ТОВ "ДВ Нафтогазовидобувна компанія".

До слова, вказане підприємство володіє харківською теплоелектроцентраллю "Есхар".

Якраз у 2015 році "ДВ Нафтогазовидобувну компанію" у Юрія Бойка, теперішнього співголови ОПЗЖ, викупив Фукс; далі ще цікавіше: Абрамович – зять Семена Сироти, який багато років працював в оточенні покійного Геннадія Кернеса, соратником якого був Фукс.

Крім того, на одному з Telegram-каналів оприлюднили фото листування Абрамовича з Фуксом, де вони обговорювали інтерес ахметовської енергетичної групи ДТЕК до Майорівського родовища.

Згадане родовище  – одне з двох десятків, які за президентства Віктора Януковича отримало ТОВ "Голден Деррік", котре тоді було близько до міністра Едуарда Ставицького.

Після зміни влади новим власником фірми називали саме Фукса; тоді ж було створено нові фірми, на які переписали скандальні спецдозволи "Голден Деррік".

Щодо отримання фірмами Фукса спецдозволів і про роль у цій процедурі Ігоря Абрамовича секретар РНБО Данілов пообіцяв, що «займеться цим СБУ»; але, на жаль, знаючи рівень теперішньої СБУ, його слова викликають певний скепсис.

Хоча, якщо СБУ все ж таки займеться розслідуванням, тоді слідчим варто звернути прискіпливу увагу на зростання добробуту чинного заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ігоря Олександровича Абрамовича та поцікавитися, нащо він зберігає вдома гори готівки.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", як тільки антикорупціонери потрапляють в realpolitik, то враз стають служками корупціонерів.

Читайте також
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика
Мафія з середини. Умеров. Федоришин. Єгоров.
Опінії