Сирени та евакуація: на Тайвані тренуються на випадок вторгнення Китаю.
Сирени та евакуація: на Тайвані тренуються на випадок вторгнення Китаю
У Тайбеї провели одні з найбільших в історії навчань цивільної оборони на випадок можливого китайського вторгнення, повідомляє The Gardian.
У столичному регіоні лунали сирени повітряної тривоги. У деяких районах мешканці шукали укриття, а рух транспорту зупинився. Крім того, у місті відбулися навчання з масової евакуації та відпрацювання сценаріїв масового ураження.
Навчання відбулися спільно з найбільшими в історії Тайваню військовими навчаннями — щорічними маневрами «Хань Куан». Острів намагається нарощувати свою обороноздатність.
Китай вважає самоврядний Тайвань своєю територією і не відкидає застосування сили для «повернення» острова.
Напруга навколо Тайваню зросла минулого року, коли президентом обрали Вільяма Лая. Китай називає його сепаратистом.
Цього року у масштабних навчаннях взяли участь президент Лай, урядовці та чиновники міста, а також іноземні офіційні особи, зокрема Раймонд Грін, керівник Американського інституту на Тайвані, який де-факто є американським посольством на острові.
У своїй промові наприкінці навчань Лай наголосив на важливості єдності та стійкості тайванського суспільства для захисту острова та його демократичних цінностей.
«Ми сподіваємося, що, готуючись до війни, ми зможемо уникнути війни, досягти миру», — сказав він, додавши: «З підготовкою у нас є сила».
На думку Китаю, ці навчання — «блеф і самообман» Лая та його правлячої Демократичної прогресивної партії.
Хоча попередні навчання «Хань Куан» також включали елементи цивільної оборони, цього року влада об'єднала їх в єдині навчання «Стійкість міст» по всьому острову, які розпочалися у вівторок і завершаться в п’ятницю.
Щодня під час навчань протягом пів години в кількох містах лунають сирени повітряної тривоги. Мешканці визначених районів кожного міста повинні залишатися в приміщенні, інакше їм загрожує штраф.
Усі магазини та ресторани повинні призупинити роботу. Дорожній рух також має зупинитися, водії зобов’язані з’їхати на узбіччя та негайно зайти в приміщення.
Крім того, під час навчань відпрацьовували сценарій масового ураження, імітуючи влучання ракет або бомб у будівлі. Рятувальні служби визволяли постраждалих, надавали їм першу допомогу та організовували пункти видачі необхідних припасів.
Навчання «Стійкість міст» — останні з низки тренувань цивільної оборони, що Тайвань проводить цього року. Таким чином країна намагається підготувати свої міста до можливих атак та підвищити обізнаність населення щодо оборони.
Хоча американські чиновники попереджають про загрозу з боку Китаю і про те, що президент Сі Цзіньпін хоче, аби його військові були здатні напасти на Тайвань до 2027 року, більшість тайванців скептично налаштовані щодо реального вторгнення.
Останні опитування показали, що понад 60% тайванців не вірять, що Китай вторгнеться протягом наступних п’яти років. Дослідження провів Інститут досліджень національної оборони та безпеки (INDSR).
«Шанси на вторгнення Китаю низькі. Якби вони справді хотіли вторгнутися, вони б зробили це давно», — сказав BBC Бен, 29-річний фінансовий аналітик.
«Але я справді вважаю, що нам потрібні ці навчання, кожній країні це потрібно, і ви повинні практикувати свою оборону… Я вірю, що загроза з боку Китаю все ще існує».
Інші опитані були більш скептичними.
«Просто занадто велика різниця у силі армій Китаю та Тайваню», — сказав пан Сюе, 48-річний офісний працівник.
«Немає сенсу захищатися від нападу».
Опитування показало, що лише половина населення Тайваню впевнена у здатності своїх збройних сил захистити острів. Ця усталена думка спонукала тайванський уряд посилити армію та розширити навчання «Хань Куан».
Понад 22 000 солдатів — приблизно на 50% більше, ніж минулого року — відпрацьовували захист острова від потенційних нападів Китаю під час навчань на суші, морі та в повітрі. Випробували нове військове обладнання, зокрема поставлені США мобільні ракетні комплекси HIMARS, а також ракети тайванського виробництва.
Цьогорічні навчання також були зосереджені на протидії «сірим зонам» війни та дезінформації з боку Китаю, а також на відпрацюванні військової оборони в містах. Останніми днями солдати брали участь у навчаннях з ведення боїв у міських умовах в експоцентрі та метро Тайбея.
Україна живе у стані війни вже 11-й рік. Хтось пам’ятає в Полтаві такі або подібні навчання?
Напевне, причина в тому, що Полтавою (як і Україною) керують люди, яким ні Полтава, ні Україна не потрібні.