Created with Sketch.

В Україні встановлено неконституційну монархію?

14 липня, 17:31

От тільки наш неконституційний монарх, схоже, історії не читав.

Зеленський пише, що він запропонує кандидатуру прем’єр-міністра.

По-перше, за Конституцією парламентська більшість пропонує президентові кандидатуру прем’єр-міністра для внесення на розгляд Верховної Ради, а не навпаки.

По-друге, звільнення чинного прем’єра означає припинення повноважень усього уряду. А в Законі України «Про правовий режим воєнного стану» є пряма заборона припиняти повноваження Кабінету Міністрів. Тому всі, хто братиме в цьому участь, гарантують собі в майбутньому кримінальне провадження за перевищення повноважень.

По-третє, сама кандидатура Свириденко — це провал. Висувати чиновницю, яка вже три місяці перебуває під перевіркою НАЗК щодо можливого корупційного діяння (конфлікту інтересів), до завершення перевірки та оприлюднення її результатів — це дуже по-російськи.

А якщо хтось вважає, що «держава — це я», варто нагадати, чим у Франції закінчилося правління тієї династії, представник якої виголосив це гасло абсолютизму. До того ж сьогодні французи відзначають День взяття Бастилії — прикметно й символічно.

От тільки наш неконституційний монарх, схоже, історії не читав.

Читайте також
Доки психіатри відпочивали
Політика
Лідор хоче лідора
Політика
Зеленський дав 10 днів на будівництво воєнних заводів
Політика
Зеленський увів у дію санкції проти громадян України та росіян
Політика
Жодної поваги до України
Політика
«Безлім» війни: коли солдати стають в’язнями окопів
Опінії