Created with Sketch.

Велике перерозподільництво

20 грудня, 17:35

Історія про повернення в Офіс президента «смотрящих» і «фунтів»

Офіс президента ймовірно організував зняття арешту з одного із найбільших в Україні хімічних підприємств «Карпатнафтохім» в обмін на безкоштовну долю в підприємстві з подальшим переписом частки на підставну особу.

У серпні 2022 року на підприємство завітали правоохоронці. На їхню думку, з 2017 до 2022 року «Карпатнафтохім" вивів понад 5 мільярдів гривень через фірми-прокладки в росію. Суд арештував корпоративні права та нерухомість підприємства. Далі цей заарештований коштовний актив мав бути переданий в АРМА, а потім держава мала б заробити на тому, що після завершення розслідування і конфіскації, майно продали б новим власниками або націоналізували.

Втім, АРМА згодом заявила, що не може знайти нового управителя, через помилки, допущені правоохоронцями. У результаті, за 14 місяців держава так і не змогла передати «Карпатнафтохім» під зовнішнє управління, а в 2023 році суд взагалі скасував арешт підприємства. І через пів року співвласником компанії став Андрій Веселий.

За інформацією співрозмовників УП у податковій, за 20 років Андрій Веселий офіційно отримав 1 874 323 гривні доходів і ще 2 281 539 гривень отримав як ФОП. Однак це не завадило йому стати співвласником одного з найбільших в Україні комплексів з виробництва нафтохімічної та хімічної продукції, яке має в обігу мільярди гривень.

Знімальна група «Української правди» знайшла в Києві брата Андрія – Василя Веселого.

Ми фіксували його автомобіль на в'їзді в урядовий квартал протягом місяця по кілька разів на тиждень. Декілька разів джерела УП в політичних колах фіксували це авто на вулиці Садовій біля парламентських комітетів, Кабінету міністрів і в кількох хвилинах від Нацбанку та Офісу президента.

За інформацією джерел УП в бізнесових колах, Василя Веселого, який ніколи не мав жодного стосунку до банківської сфери, призначили радником керівника «Сенс банку». Банк після початку повномасштабного вторгнення націоналізували через прямий зв'язок з росією. Співрозмовники УП в бізнесових колах називають Василя Веселого, «смотрящім» від держави за «Сенс банком».

Василь Веселий. скриншот

УП запитала у Василя Веселого про те, чи дійсно він отримав »подяку» у вигляді нагляду за «Сенс банком» за те, що він надав свого брата – Андрія Веселого – як підставну особу для безкоштовного перепису частки одного з найбільших хімічних підприємств країни в інтересах Офісу президента.

У коментарі Василь Веселий заперечив, що має знайомства в Офісі президента, а урядовий квартал відвідує, бо «там живе». Також заявив, що його брат придбав частку в «Карпатнафтохім» за «свої кошти». Посаду так званого «смотрящого» в «Сенс банку» Веселий теж заперечив, за його словами, він там працює на «громадських засадах».

Ми також поговорили з Андрієм Веселим. Подробиці купівлі частки в "Карпатнафтохім» він відмовився розголошувати.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відповіді на запит УП поки що також не надав. Натомість в Офісі генпрокурора у відповідь на запит повідомили, що наразі у кримінальному провадженні справи «Карпатнафтохіму» проводять слідчі дії.

Читайте також
Демократія без виборів
Опінії
10 днів Офіс Генпрокурора очолює самопроголошений в.о. генерального прокурора Олексій Хоменко
Опінії
Проста візія вічного президенства
Політика
Земляки Татарова у владі
Політика
Еволюція Єрмака: від продюсування до керівництва країною
Політика
Після обрання Трампа ніхто не зупинить дітовбивцю Сатаньягу
Світ