Демократи в США не переконали республіканців допомогти Україні.
Перспектива відмови від допомоги Україні, яка бореться з російською агресією, є абсолютно помилковою.
Про це заявив президент США Джо Байден, повідомляє The New York Times.
Він наголосив, що відмова від підтримки України суперечить інтересам США.
«Відмова від підтримки України — це просто абсолютне божевілля», — зазначив американський президент.
Він пообіцяв, що його адміністрація доб’ється виділення коштів для України.
На важливості фінансування підтримки України також наголосила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
Як повідомляє NYT, секретний брифінг, на якому демократи мали переконати республіканців проголосувати за виділення військової допомоги Україні та Ізраїлю, провалився, перетворившись на крик та галас.
«Секретний брифінг за участю представників адміністрації президента США, які мали намір залучити підтримку, переріс у суцільний, коли республіканці гнівно звинуватили демократів у спробах обдурити їхні вимоги щодо заходів безпеки на кордоні» — пише видання.
Це сталося напередодні критичного тестового голосування в Сенаті щодо законопроєкту про надзвичайні витрати в розмірі $110,5 мільярдів. NYT зазначає, що зрив брифінгу затьмарив перспективи будь-якої угоди між республіканцями та демократами.
«Ми збираємося покинути Україну» — сказав сенатор-демократ від штату Коннектикут Крістофер С. Мерфі.
«Коли путін нападе на країни НАТО, вони (республіканці. - Ред.) ще пошкодують про день, коли вирішили бавитися у політику з майбутнім безпеки України» — додав він.
Республіканці обурені тим, що представники адміністрації президента США не відповіли на їхні запитання про безпеку кордону.
«Вони хочуть віддати десятки мільярдів доларів на допомогу нашим друзям та союзникам за кордоном, але не бажають робити все необхідне, щоб запобігти потенційній кризі на нашому кордоні» — каже сенатор-республіканець від штату Техас Джон Корнін.
Видання зазначає, що законопроєкт про допомогу Україні мають голосувати «у, мабуть, найбільш невизначений момент для цієї країни в облозі, починаючи з перших хаотичних місяців війни». Видання зазначає, що Україні терміново потрібно більше зброї та боєприпасів, щоб спробувати переломити ситуацію на полі бою.
Деякі офіційні особи Пентагону заперечують заяви Білого дому про те, що військова допомога Україні скоро закінчиться. Вони очікують, що решти $4,8 мільярда допомоги вистачить до весни.
Путін при цьому дав зрозуміти, що розраховує на тривалу війну: майже третина бюджету рф на наступний рік, приблизно 109 млрд доларів, буде спрямована на «національну оборону», пише NYT.