Що ховається за мережею реабілітаційних центрів пов'язаних з Олександром Гогілашвілі
До свого призначення на посаду заступника міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі працював на посаді керівника відділу звʼязків з громадськістю Міжнародної антинаркотичної асоціації (МАА). Асоціація тривалий час тісно співпрацює зі студією "Квартал 95". Володимир Зеленський та кварталівці часто були присутні на заходах організованих МАА в своїх "реабілітаційних центрах".
Проте, репутація в МАА далека від ідеальної і з реабілітацією ця діяльність має мало спільного.
МАА - це мережа "реабілітаційних центрів" для нарко- та алкозалежних так званого закритого типу. Тобто пацієнта приймають до закладу та утримують доволі довго. Офіційно людину там лікують від залежності за допомогою ліків та психотерапії в комфортних умовах. Але є нюанс: згоду на лікування пацієнт не надає, це роблять його родичі. Тобто людей в таких центрах утримують незаконно - проти їхньої волі.
На цьому фото "реабілітаційний" центр у Харкові, який Служба Безпеки України нібито закрила влітку 2020-го. В повідомленнях СБУ й прокуратури тоді говорилося, що в центрі обмежувалися права людей на пересування, застосовувалось фізичне й психологічне насильство, що СБУ врятувало сімох утриманців, а керівника затримали.
Ініційована СБУ перевірка зафіксувала, що центр не мав штату лікарів та жодних дозвільних документів у сфері охорони здоров’я. Після отримання передоплати за «лікування» організатори розміщували пацієнтів в орендованому приватному будинку, де примусово утримували до закінчення курсу «реабілітації».
Співробітники СБ України задокументували, що під час перебування в центрах «персонал» обмежував пацієнтів у праві вільного пересування, спілкування з близькими та родичами, у них вилучали гроші, документи, мобільні телефони та ліки. Також мали місце непоодинокі випадки застосування до пацієнтів фізичного та психологічного насильства, нанесення їм тілесних ушкоджень за порушення правил та режиму «реабілітації».
І хоча в СБУ пафосно відзвітували про припинення діяльності даного "реабілітаційного центру", вже восени він знову привернув увагу ЗМІ.
Це вже фото з розслідування Суспільного про "реабілітаційні центри", в тому числі й Міжнародної антинаркотичної асоціації, які курував заступник міністра внутрішніх справ Гогілашвілі. І тут ми бачимо цей же центр, який продовжує працювати. Катерина Лихогляд, авторка розслідування, повідомила, що знімала матеріал з весни по осінь цьогоріч. Тобто вже після того, як його "закрили".
Журналісти Slidstvo Info з'ясували, що працівники центрів МАА можуть викрадати людей задля примусового лікування — вони без проблем готові переодягнутися у поліцейських, вколоти заспокійливе чи навіть приїхати на виклик разом із поліцією.
Ціна питання — тисяча гривень виїзд, плюс 8-15 тисяч гривень за місяць реабілітації. Так званий «реабілітаційний період» триває до шести місяців.
Зараз у судах слухається близько десятка справ, де описується незаконне позбавлення волі представниками цих реабілітаційних центрів. У жодній із них вироку немає.
Але і це ще не все — на державному рівні збираються запровадити примусове лікування під наглядом поліції.
Перша така спроба відбулася рік тому — «Слуги народу» зареєстрували відповідний законопроєкт. Втім, тоді цю ідею розкритикували і зрештою відклали.
Проте після появи Гогілашвілі на керівній посаді у Міністерстві внутрішніх справ, відомство почало частіше згадувати про необхідність примусової реабілітації наркозалежних.
Це може коштувати українському бюджету щонайменше 9 мільйонів гривень на рік.
Тож не дивно, що вже почали з'являтися захисники Гогілашвілі, котрі розпочали будувати конспірологічні теорії та розповідати, що заступника міністра підставили.
Police Control Ukraine повідомляє, що за Гогілашвілі почав заступатися Олексій Павловський.
Наразі він ведучий програми на каналі «Live», в минулому керівник проекту «Питбуль».
Коли Police Control Ukraine розмістив пост, що Гогілашвілі має зв’язок до згорілого будинку престарілих у Харкові і про те, що ця інформація вимагає перевірки правоохоронними органами, Павловський написав нам з проханням видалити пост про Гогілашвілі, бо він дуже «гарний хлопець», а коли отримав об‘єктивну відмову почав писати купу бруду про нас та ображати.
Але от пройшло трохи часу і він знову захищає Гогілашвілі й пише, що патрульна поліція грає у політичні ігри і типу швидесенько перевзувається в повітрі – каже, що Гогілашвілі таки вже не дуже «гарний хлопець».
Підозрюємо, що захисників у Гогілашвілі скоро поменшає, принаймні вони припинять його захищати в публічному просторі.
Гогілашвілі працював у громадській організації "Центр здорової молоді". Із інтерв’ю колишнього керівника організації Євгенія Нерухи "Бульвару Гордона" стало відомо, що "Центр здорової молоді" молоді співпрацював з "Оплотом".
А фото Гогілашвілі і одного з засновників "Оплоту" Олійника - це кадри зі спільної пресконференції від 21 червня 2013 року "Центру здорової молоді" і "Оплоту", яка проходила під девізом "Ми об'єдналися, щоб перемогти".
Олексій Олійник - боєць змішаного стилю у надважкій вазі, член Харківського бійцівського клубу «Оплот», який постачав «тітушок» для силових дій проти учасників Революції Гідності. Під час боїв у кутку Олійника завжди знаходиться ватажок «Оплоту» Євген Жилін.
Сьогодні стало відомо, що Олександра Гогілашвілі було звільнено з посади заступника міністра внутрішніх справ. Під час перебування на посаді заступника міністра він встиг отримати дві вищих освіти та був нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеню. Указ про нагородження був підписаний Володимиром Зеленським 30 жовтня 2020 року.
Гогілашвілі було відзначено державною нагородою за самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у справі боротьби зі злочинністю, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові.
Після публікації скандальних відео з неадекватною поведінкою Олександра Гогілашвілі, його було внесено до бази «Миротворця».
Його звинувачують у порушенні законодавства України про громадянство, у нападі на поліцейських при виконанні службових обов'язків та присвоєнні повноважень у спробі керівництва співробітниками Нацполіції України.
Ситуація з Олександром Гогілашвілі викликає палкі суперечки між прихильниками Зеленського та Порошенка. "Війна" між "адептами" двох президентів триває вже майже три роки.
Як зазначає Журналіст Михайло Ткач : "У порохоботів нова місія. Приходити під критичні дописи та матеріали про владу президента Зеленського і питати: цей краще ніж барига, Михайле, егеж? Особливо це стосується публікацій про Гогілашвілі.
На цьому шляху можуть бути різні президенти (хороші і погані), але усі вони підуть знову ж таки приподнім шляхом у минуле, якщо не відповідатимуть запитам суспільства. Або неприроднім полетять на гелікоптерах у східному напрямку в тому випадку, якщо у відкриту підуть проти суспільства.
У того кого захищають порохоботи був такий саме шанс, який зараз є у Зеленського. Зеленському зараз абсолютно ніхто не заважає відповідати на запити суспільства. Ніхто окрім (як це не парадоксально) його самого і найближчих людей, які використовують шанс, який отримав саме Зеленський, безвідповідально.
Використовують лише переваги, які може надавати влада над суспільством яке намагається відштовхнутись від совка. І ми бачимо, що в той час як суспільство робить усе для руху на захід, топи реставрують совок з усіма його зручностями для правлячої верхівки. «Имею право»
Авжеж Гогілашвілі потрапив на свою посаду через те що він чоловік багаторічної секретарки Зеленського. Якось отримав диплом нашвидкоруч перед призначенням. Чи проходив перевірки? Хоча оперативні матеріали свідчать про те що він не відповідає посаді від слова взагалі. Та й відео його «спілкування» з поліцейськими виявилось не одне, тому президент був вимушений з огляду на всі ці ризики публічно прокомунікувати свою позицію. Чи скоріше не свою, а ту що хоче почути суспільство.
Звільнення Гогілашвілі не знімає питання законності його призначення - у власника найвідомішого еб@ла російський паспорт. Отже, на жодні держпосади його не можна було призначити.
Законність призначення Гогілашвілі мають встановити у ДБР, для чого потрібно:
- допитати Авакова про те, хто дав йому вказівку здійснити це призначення;
- підняти результати спецповірки СБУ;
- визначити винних та надіслати справу до суду.
Причому, за іронією долі, Зеленський буде проходити у справі, яку відкрили на Порошенка.
Згідно з її фабулою, Порошенко, будучи президентом України, у 2018 році шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову посадову особу – голову Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України – до перевищення ним влади та службових повноважень, тобто до умисного вчинення дій, що явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду (ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 КК України).
Йдеться про те, що Порошенко змусив голову СЗР призначити Семочка першим заступником СЗР за відсутності штатної посади.