Created with Sketch.

Віктор Лисак роздерибанив землю медустанов у центрі Полтави

08.11.2016, 08:01

Нинішній директор департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак на початку 2000-их вивів із обласної комунальної власності низку медзакладів із прилеглою територією, передавши нерухоме майно та землю третім особам для власного збагачення й просування по кар’єрній драбині. Про це стало відомо від працівників Полтавського центру медико-соціальної експертизи.

Майно та приміщення протитуберкульозного диспансеру в Полтаві розташоване в самому історичному центрі, за кількома адресами по вул. Короленка. Це, зокрема, і маєток родичів російського поета Пушкіна. Споруди за Радянського Союзу після революції 1917 року стали власністю Міністерства охорони здоров’я.

На початку 2000-их рр. там розташовувався також обласний центр медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Вартість 1 кв.м. у такій місцині стартувала від $ 1 тис.

У 1999 році Віктор Лисак став першим заступником начальника Полтавського обласного управління охорони здоров’я. І, як випливе з подальших його дій, дуже хотів стати начальником.

У 2000-2001 рр. він уже активно планував захоплення медичних земель по Короленка. У хід ішли всі прийоми. Пожежники, за наказом впливового медика, часто перевіряли старі будівлі на предмет небезпеки займання. Лисак таким чином хотів виселити медпрацівників і забрати собі нерухоме майно, зазначають лікарі МСЕКу.

І йому це вдалося. На певний час поставивши на посаду очільника МСЕКу свою людину – Мєшкову – він забрав ці будівлі у центру. МСЕК було виселено в іншу будівлю за адресою вул. Комсомольська, 43. Звідти Лисак згодом також виселить комісію шляхом отруєння лікарів і пацієнтів.

За наданою нам інформацією, землю по Короленка Лисак у 2004 році передав своєму водночас спільнику й конкуренту Петрові Скрипникову в обмін на те, щоб той не ліз на посаду начальника обласного управління охорони здоров’я (зараз – Головне управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації).

Скрипников – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри післядипломної освіти лікарів-стоматологів УМСА. Він теж мав намір очолити обласне управління охорони здоров’я.

Люди, наближені до Лисака розповіли, що між ним, Скрипниковим і тодішнім головою ОДА була домовленість. Петро продав свій 3-поверховий маєток на Розсошенцях тодішньому керівникові облдержадміністрації. Той підписав Лисаку подання, чим поставив його на посаду начальника обласного управління охорони здоров’я.

За це Лисак, у свою чергу, виділив Скрипникові віджату з комунальної власності ділянку по Короленка, 26. І надав посаду головного лікаря обласної стоматологічної поліклініки. Цікаво, чи не затісно Скрипникові було водночас на кількох керівних посадах у медакадемії й у кріслі головного стоматолога області?

Лікарі запевняють, що Петро Скрипников давно марив земельною ділянкою саме по Короленка, бо по сусідству мешкає його мати.

Землі у власності медустанов по вул. Короленка є комунальною власністю.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» дає таке визначення суб'єктивного права комунальної власності: це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування (у нашому випадку, через обласну раду).

Продавати комунальну власність без згоди й рішення територіальної громади – протизаконно.

Тим не менше 4 жовтня 2002 року Територіальна громада міст, селищ, сіл Полтавської області в оперативному управлінні Полтавської обласної ради в особі заступника головлікаря з економічних питань обласного протитуберкульозного диспансеру Валентини Суткович право продала земельну ділянку за адресою м. Полтава, вул. Короленка, 26, суб’єкту підприємницької діяльності Шрамченко Артуру Івановичу.

У договорі купівлі-продажу зазначено, що на земельній ділянці розташовані адміністративний будинок на 72.2 кв. м. і гараж 102.5 кв. м. Експертна вартість 174.7 кв.м. в історичному центрі складала скромних 19 280 грн.

Тут варто врахувати, що Суткович (продавець) на тоді була також і заступницею Лисака з економічних і фінансових питань у Департаменті. Фактично, її ім’я було тільки прикриттям для начальника охорони здоров’я при продажу ділянки.

За 2 роки, у 2004-му, Шрамченко оформить дарування земельної ділянки площею 1000 кв.м. разом із житловим будинком і гаражами Скрипникові Петру Миколайовичу. Оскільки площа ділянки велика, у договорі йдеться про дарування житлового будинку, господарських споруд по Короленка, 20, Б.

За свідченням знайомих лікаря, Скрипников із сім’єю заїхав на Короленка й почав будувати там маєток ще до 2004 року. Шрамченко був лише прикриттям для відведення підозр.

На фото й відео з квадрокоптеру видно, що Петро Скрипник звів на дарованій медичній землі розкішний будинок.

Крім цього, недорозпиляну на початку 2000-их медичну землю продовжили дерибанити в 2011-12 рр., говорять медробітники.

30 листопада 2011 року Сергій Сагайдачний, начальник управління майном Полтавської обласної ради, що діяв знову ж таки від імені територіальної громади сіл, селищ, міст Полтавської області в особі Полтавської облради передав у власність фізичній особі-підприємцю Колісник Юлії Володимирівні громадські об’єкти та споруди загальною площею 151 кв.м. за адресою Короленка, 26.

Схема така сама, що й минулого разу. Цілком імовірно, що Сагайдачний діяв за вказівкою вищого керівництва обласної ради чи облдержадміністрації, яких Лисак міг залучити в долю. А покупець Юлія Колісник, як нам вдалося дізнатися з власних джерел, була юрисконсультом у Скрипникова.

11.04.2012 року був складений Акт приймання-передачі нежитлового приміщення поліклініки «Літ.Б-1» обласного протитуберкульозного диспансеру. На документі три підписи – Сагайдачного, Колісник і Печериці з протитуберкульозного диспансеру.

Зазначимо, новий протитуберкульозний диспансер у Полтаві презентували цієї весни під час візиту президента. 

Він почав свою роботу 15 червня. Диспансер будували з 1993 року. Загалом, витрати на заклад сягнули кількасот мільйонів гривень. Тільки в 2015 році на потреби будівництва закладу було виділено 41,6 млн грн із державного бюджету та 26 млн грн – із обласного.

Протитуберкульозний диспансер розташований за півгодини їзди від центру міста громадським транспортом.

Поки посадовці, медики, наближені до Лисака отримують землі в самому центрі Полтави, медичні заклади – той самий протитуберкульозний диспансер, перинатальний центр, дитяча поліклініка вимушені тулитися на одвірках Полтави.

Недавно куратор полтавської медицини Віктор Лисак їздив у Хорватію обмінюватися досвідом із закордонними колегами. Цікаво, чи ділився медик таким досвідом розкрадання медичних земель із комунальної власності, чи облишив його для «своїх»?

Геннадій Сікалов


Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава