Created with Sketch.

Вирок Беркутівцям проголосять у жовтні

02.10.2023, 06:45

Судовий розгляд у справі тривав з травня 2016 року до листопада 2022 року.

Проголошення вироку у справі про розстріли людей на вулиці Інститутській в лютому 2014 року відбудеться у Святошинському суді Києва 18 жовтня об 11:00, 19 жовтня о 9:00 та 20 жовтня о 9:00.

Олександр Маринченко та Сергій Тамтура — двоє з п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», яких раніше передали на окуповані території у межах обміну утримуваними, — повернулися до Києва. Маринченка, Тамтуру та їхніх колег Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна обвинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

Судовий розгляд у справі тривав з травня 2016 року до листопада 2022 року. З того часу суд присяжних Святошинського районного суду Києва продовжує перебувати в нарадчій кімнаті.

У цій справі п’ятеро обвинувачених. Це бійці спецроти київського полку міліції особливого призначення «Беркут», відомої також як «чорна» спецрота — Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура і заступник командира полку Олег Янішевський.

У 2019 році, в рамках обміну полоненими, Україна передала у так звані «Л/ДНР» п'ятьох обвинувачених у справі. Маринченко і Тамтура повернулися до Києва, решта - ні. Тому розгляд справи щодо Аброськіна, Зінченка та Янішевський відбувався заочно.

Ще 21 беркутівець разом із командиром Дмитром Садовником втекли з України після початку розслідування — ще у 2014 році.

Читайте також
Суд виправдав обвинувачених у справі про стрілянину біля Хмельницького СБУ в 2014 році
Кримінал
Непокаране зло
Опінії
МИ ПРОГРАЄМО ВІЙНУ ВСЕРЕДИНІ КРАЇНИ. І ЦЕ ТРАГІЧНО.
Опінії
10 років тому були викрадені активісти Майдану Юрій Вербицький та Ігор Луценко
Опінії
До суду скеровано обвинувальні акти щодо 20 «беркутівців», які розстрілювали активістів Майдану
Кримінал
До 6 років за ґратами засуджено колишнього «беркутівця» за катування протестувальників
Кримінал