Created with Sketch.

Вкрасти мрію у полтавської спортсменки або як жонглюють олімпійськими ліцензіями

25.04.2021, 16:30

Скандали в українському спорті

Як повідомляє Чемпіон, зовсім нещодавно у Дніпрі завершився Кубок України пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської. Він став першим відбором в Олімпійську збірну України, а це мрія усіх спортсменів.

Але, на жаль, не обійшлося без скандалу.

Українські байдарочниці за підсумками виступу на дистанціях 500 і 200 м визначили п’ятірку найкращих, яка і увійшла у склад олімпійської збірної.

Якщо подивитися офіційні протоколи змагань, і інформацію, яка є на сайті федерації, то здається все зрозуміло:

"Ліцензії отримали дві учасниці Ріо-2016 Марія Повх та Анастасія Тодорова, а також три дебютантки – Людмила Кукліновська, Юлія Юрійчук та Марія Кічасова-Скорик. Діана Танько – запасна".

Але тільки полтавка Танько Діана (яка буде резервісткою) не згодна із суддями та вважає, що вона має бути в основній команді. І не безпідставно:

"Коли я дізналася результати, то звісно засмутилася, але прийняла цей факт "сама програла, сама винна". А коли повернулася додому то побачила в результатах, що я програла майже 2,5 секунди. Подивившись трансляцію, я розумію, що там і близько немає такого відставання. З цим відео я пішла до  спеціаліста, який розбив відео по кадрах і дійсно відставання складає 0,7 секунди, а це усе міняє".

Річ у тім, що "олімпійську п'ятірку" визначають за сумою двох заїздів 500 і 200 метрів. На 500 метрівці Танько виграла у Кічасової-Скорик з різницею у 1,4 секунди.

А от на 200-метровій дистанції у протоколі зазначено різницю у 2.41 секунди, але уже на користь уже іншої спортсменки.

Якщо провести не складні математичні дії, то за протоколами різниця між веслувальницями 0,83 секунди на користь Кічасова-Скорик, а от за відеотрансляцією перевагу має Танько у 0,53 секунди. Як так вийшло, що результати не зовсім коректні поки що загадка.

Зняти суперечності могло б відео з фінішного створу, яке наявне в організаторів змагань – Федерації з веслування на байдарках і каное. Але його надавати зацікавленим сторонам чи поширювати публічно чомусь не поспішають. Тому, власне, Діана Танько та її тренери вирішили звернутися до відомого спортивного юриста Юрія Юрченка і відстоювати свої права у суді.

Федерація матиме змогу усе пояснити, адже юристи Діани Танько уже підготували офіційного листа, де б хотіли почути версію суддів.

"В основі олімпійської ідеї лежить прагнення людини до особистої досконалості, до максимально доступного розвитку своїх здібностей, до рекордних досягнень. І тому мені важливий справедливий результат змагань.  Робити висновки, чому був зафіксований не точний результат я не маю права і це не є в моєї компетенції", - говорить Діана Танько.
Для мене всі спортсмени рівні. Я треную і Марію, і Діану, і Тодорову, і Кукліновську, п’ять років тренував Повх. Від мене результати Кубка України не залежать. Усі питання до суддівської бригади. Є регламент змагань, у якому вказані критерії фіксації часу, регламент затвердження заїздів. За цим стежать судді. Так само не до мене питання, чому немає відео з фінішного створу. Це не мої функції. У Кубку України національної збірної взагалі немає. Є окремо взяті спортсмени, які крізь ці змагання відбираються і лише потім потрапляють до мене. Я приймаю команду, яка визначається згідно з системою відбору. Коли моєю думкою поцікавляться, я її висловлю,
– стверджує головний тренер жіночої збірної України з веслування на байдарках Олексій Семикін.

За повідомленням 24-го Каналу, прізвище Кічасової фігурувало п’ять років тому в скандалі часів відбору на Олімпіаду-2016 у Ріо-де-Жанейро. Напередодні тієї Олімпіади теж спалахнув конфлікт, оскільки Марію збиралися включити до складу команди всупереч спортивному принципу, замість вінничанки Світлани Ахадової, яка заслужила місце в екіпажі четвірки згідно з критеріями відбору. За інформацією наших джерел, поступився тоді тренер збірної лише після того, як за Ахадову вступився особисто тодішній прем’єр-міністр України, колишній мер Вінниці Володимир Гройсман.

Після того Світлану залишили в спокої, а Кічасову намагалися ввести в команду замість Марії Повх, яка в одиночці стала на відбірних змаганнях другою. Таке рішення тренерський штаб мотивував тим, що Повх начебто некомандний гравець, хоча саме Марія принесла Україні найбільше медалей і здобула їх саме в екіпажах. Врешті, поки велися дебати щодо комплектації четвірки, екіпаж не зміг повноцінно підготуватися і на Олімпіаді-2016 став четвертим. А медаль виглядала цілком реальною.

Тепер, за три місяці до старту нових Ігор, історія повторюється.

Чим закінчиться ця справа ми дізнаємося уже зовсім скоро, адже Олімпіада не за горами.

Відеодокази можна переглянути за посиланням.

Крім цього, у спортивному середовищі України розгорівся ще один скандал.

Міністерство молоді та спорту за 2,6 млн гривень закупило для української збірної з академічного веслування б/в човни під виглядом "нового сучасного інвентарю".

Про це журналіст Євген Плінський повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук"

"Нещодавно Міністерство молоді та спорту похвалився закупівлею для наших олімпійців новеньких човнів для академічного веслування. По одному з тендерів, на закупівлю трьох човнів Empacher, було витрачено 2,6 млн гривень. Те, що тендер був прописаний під одного постачальника - дурниця. Проблема в тому, що цей постачальник, ФОП Захаров, продав. Замість нових човнів Міністерству втюхували б/в човни які вже як три роки борознять річки й затоки країни ", - пише журналіст.

За його словами, максимальна ціна закуплених міністерством човнів 40% від вартості тендеру.

"Як так вийшло? Постачальник човнів ФОП Захаров - кишеньковий ФОП відомого в гребному світі афериста Антона Продана. Ми вже якось про нього писали. Перебуваючи в тісних відносинах з Міністром спорту Вадимом Гутцайтом, Антон Продан не тільки домовився про тендер "під себе", а й про те, що Міністерство "з'їсть" б/в інвентар", - зазначає Плінський.

Як доказ він наводить фото шильдіка одному з човнів 2Х. Оригінальний рік виробництва 2019 замінений на 2020.

"Але родзинка в тому, що завізши ці човни у 2019 році Антон Продан їх навіть не розмитнив. Після того, як він їх три роки використовував, а тепер продав на тендері, він спішно поїхав на Київську митницю, щоб якимось чином заднім числом оформити розмитнення човнів які відповідно до тендера давно розмитнені. У вузьких колах Антон хвалився що у нього на митниці "корєш" який все вирішить. Саме тому сьогодні вранці Антон зібрав човни й помчав на Київську митницю де прямо в ці хвилини активно займається їх оформленням. Прошу співробітників митниці уважно поставитися до цієї інформації, а Міністерство молоді та спорту якось прокоментувати цю закупівлю ", - резюмував журналіст.
Читайте також
В оточенні «регіоналів»
Політика
Суд над закарпатськими ґвалтівниками
Політика
У Львові суд розпочав розглядати по суті справу про вбивство Ірини Фаріон
Кримінал
Затримання колишнього в.о. міського голови Олександра Ломако
Політика
У Харкові працівники ТЦК і СП силою виштовхали адвокатку під час спроби зустрітися з клієнтом
Політика
«Список Йованович»
Новини