Created with Sketch.

Волкер, Трамп і місце України в планах США

29.09.2019, 04:37

Новина про відставку спецпредставника США з питань України Курта Волкера викликала справжню паніку в Україні. Зокрема, в українському сегменті Фейсбуку з цього приводу суцільний розпач і скиглення. Це дивує, бо для такої реакції немає якихось серйозних підстав.

Курт Волкер не визначав політику США стосовно України. Його чиновницька посада – відверто другорядна. Він не приймав рішень, не виробляв політику США стосовно України. Він лише служив говірливою головою в екрані ТБ і передавав туди-сюди різні документи. На тому його функції і обмежувалися. Так, він їздив на Донбас, міг гарно сказати, і в цілому підтримував Україну. Утім, чи мали реальні результати ці його промови на адміністрацію Трампа? Питання риторичне, бо відповідь і так очевидна – ні, не мали.

Тому це звичайна, третьорядна подія, заміна одного чиновника іншим, яка має значення лише для самого Волкера і його родини, бо тепер йому треба шукати нову роботу, а також його наступника, який скоро займе його місце.

На жаль, в українському суспільстві сьогодні панує хибне уявлення про місце України в світі. В нас прийнято думати, що весь світ, затамувавши подих, захоплено стежить за нашою героїчною боротьбою проти Росії. Проте розчарую всіх, сказавши, що світу на все це байдуже. В людей в інших країнах свої проблеми, і їхні політики спочатку реагують на свої внутрішніми ситуації, а не переймаються проблемами чужих країн. Ми для них не більше, ніж картинка в телевізорі (як і вони для нас).

Зараз українці мають усвідомити, зрозуміти і змиритися з тим, що Україна не входить до числа пріоритетів зовнішньої політики США. Тому наївні сподівання, що хтось у вищому політикумі США різко стурбований чи завтра стурбується українськими питаннями, не мають під собою жодних підстав. Це базується і на тому, що наразі США не розглядає РФ як серйозного супротивника. Це цілком природно, бо вважати, що Росія може створити хоча б якусь конкуренцію США в політичному, військовому чи економічному планах, може лише слабоумний. Тому США сьогодні не потрібні союзники проти Росії. А от якщо б Україна могла б щось запропонувати американцям в рамках існуючого протистояння США-Китай, то тоді так, ми мали би безліч варіантів для різноманітної співпраці, і шанси на повну і всебічну підтримку.

На жаль, сучасний ажіотаж навколо України в США пов’язаний виключно з тим, що президент Трамп побачив реальну можливість нанести сильний удар по своєму конкуренту Байдену. На тому і базуються останні події, і дотепний троллінг Трампа з цього приводу, який ми спостерігаємо в останні дні. І я чомусь впевнений, що на відміну від українських «експертів по США», Трамп абсолютно не переймається питанням імпічменту, який ініціює Демократична партія США. І взагалі: хто в здоровому глузді, при мінімальному айк’ю і з базовим знанням американської політичної системи всерйоз сприйме, що Трампа відправлять у відставку? Тільки недолугі українські «експерти», які може і читають «Нью-Йорк таймс» в оригіналі, але не розуміють елементарних понять і принципів існування американського політикуму.

США сьогодні – це єдина наддержава і справжній світовий лідер. Лозунг Трампа «Зробимо Америку знову великою» наразі реалізується по всіх напрямках. Також він єдиний політичний лідер світового масштабу, хто відкрито заявляє про хибність і шкідливість сучасних ліберальних трендів, які панують у Західному світі. Тому дуже шкода, що для України перші 3 роки президенства Трампа – це доба втрачених можливостей заявити про себе, як про потенційного надійного союзника США. І не лише проти Росії.

У тій ситуації, яка сьогодні склалася навколо українсько-американських стосунків, ми маємо чудовий шанс заявити про себе президентській адміністрації Трампа і отримати з того чималі дивіденди. Перш за все, в налагоджені плідної співпраці. Проте, на жаль, сумнівно, що українське МЗС зможе вигідно розіграти цю карту.

Роман Пономаренко

Читайте також
Прострочений диктатор Зеленський продовжує торгувати Україною
Політика
Міхеїла Кавелашвілі обрано президентом Сакартвело
Політика
Парламент Південної Кореї підтримав імпічмент президента
Політика
Президент Аргентини Мілей отримав італійське громадянство під час візиту до Риму, - Reuters
Політика
Син нардепки від «ЄС» Южаніної керував авто під наркотиками
Політика
Шмигаль допоміг втекти ворюзі. Але не вийшло
Політика