Created with Sketch.

Вони не збираються вигравати війну. Частина друга

11 березня, 12:05

Колишні УБОЗівці, яким вдалося уникнути реального покарання за крадіжки газоліну, розкрадають бюджет Полтавщини.

До редакції  «Останнього Бастіону» звернулися працівники Полтавської обласної ради, які поскаржилися, що публікуючи матеріали про їхні звитяги, ми забуваємо про ОЗУ, яке функціонує під крилом у Пилипа Проніна.

Яке не збирається вигравати війну. Яке хоче, як вампіри, випити останню кров з країни, яка вже майже впала, знекровлена.

Чиновники обласної ради скаржаться, що «антикорупціонери» пафосно звітують про скасування 2-3 тендерів, а на їхнє місце заходять 20 нових. І кожен вбиває своєю цинічністю.

І все це відбувається не тільки на Банковій чи у Кабміні. Це щодня відбувається поруч з нами.

У 2012 році УБОЗівці Антон Бакулін та Микола Горпинченко у складі ОЗУ займалися розкраданням газоліну на Полтавщині.

Протиправна діяльність ОЗУ зацікавила Службу Безпеки України.

З матеріалів судової справи вбачається, що дана кримінальна справа розслідується слідчим відділом УСБУ в Полтавській області по обвинуваченню Горпинченка М.В. , та членів організованої ним злочинної групи: Бакуліна А.О., Кошельника І.В., Берлінова В.О. та Найди В.О. у вчиненні ними, за попередньою змовою із Єфановим Д.В., Лакатошею І.О., Щелгачовим Ю.В., Хорольським І.М. та за пособництвом Скорика В.І., в ніч з 14 на 15 липня 2012 року таємного викрадення майна ГПУ «Полтавагазвидобування» на суму 102 830 грн, та у вчиненні в ніч з 14 на 15 липня 2012 року повторного незакінченого замаху на заволодіння майна ГПУ «Полтавагазвидобування» на суму 4 467 грн 33 коп., а також, у пошкодженні магістрального конденсатопроводу УКПНГ Більськ-ГС Солоха» (УСП «Тімофіївка»), та повторному пошкодженні конденсатопроводу «Абазівка 42а задвижка» ГПУ «Полтавагазвидобування», що призвело до порушення нормальної роботи зазначеного трубопроводу.

Встановлено, що у квітні 2012 року, Горпинченко М.В., будучи службовою особою оперуповноваженим в ОВС УБОЗ УМВС України в Полтавській області, якій були надані достатні розпорядчо-владні повноваження, всупереч інтересам служби, переслідуючи мотиви незаконного збагачення, створив організовану злочинну групу для вчинення особливо тяжких злочинів корисливого спрямування.

16 липня 2012 року СВ УСБУ в Полтавській області порушена кримінальна справа щодо Берлінова В.О., Найди В.О., Єфанова Д.В., Лакатоші І.О., Щелгачова Ю.В. за фактом незакінченого замаху на таємне викрадення в ніч з 15 на 16 липня 2012 року за попередньою змовою групою осіб газоконденсату ГПУ «Полтавагаз видобування» на суму 52 720 грн, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 185 КК України.

20 липня 2012 року СВ УСБУ в Полтавській області порушена кримінальна справа щодо Горпинченка М.В.,  Бакуліна А.О., Найди В.О., Кошельника І.В., Берлінова В.О. :

23 липня 2012 року Горпинченко М.В. був затриманий як підозрюваний, згідно ст. 115 КПК України.

25 липня 2012 року Горпинченку М.В. пред'явлено обвинувачення за ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 292 КК України.

Бакулін А.О. залучив до злочинної діяльності групи, не включаючи до її складу та не повідомляючи про її ієрархічну побудову та розподіл ролей між учасниками, Скорика В.І., на той час — начальника відділу захисту інформаційних технологій ГПУ «Полтавагазвидобування», який, маючи доступ до відомостей про порядок організації охорони трубопроводів ГПУ «Полтавагазвидобування» на території Полтавської області, передавав Бакуліну інформацію про час відсутності в певних місцях охорони ТОВ «Альфа Щит», яке здійснює безпосередню охорону трубопроводів ГПУ «Полтавагазвидобування». При цьому Берлінов В.О. з метою зберігання та подальшої реалізації викрадених нафтопродуктів орендував частину бази Решетилівського районного кооперативно-державного будівельно-монтажного об`єднання «Райагробуд», де встановив ємності для зберігання нафтопродуктів.

В ніч з 14 на 15 липня 2012 року після одержання від  Скорика інформації про відсутність посилення охорони на вказаній ділянці магістрального газокондесатопроводу за розпорядженням підсудних Горпинченка та Бакуліна, Найда на автомобілі «Деу-Ланос» доставив Єфанова до місця знаходження саморобного пристрою на магістральному газоконденсатопроводі між с. Батьки та с. Лазькі Зіньківського району Полтавської області, де підсудний Єфанов демаскував вказаний пристрій.

Найда приїхав до селища Опішня Зіньківського району, де отримав від підсудного Берлінова паливоналивник марки «МАН». Після цього підсудний Найда вказаним паливанливником приїхав до місця пошкодження магістрального газоконденсатопроводу, де на нього чекав підсудний Єфанов, і вони вдвох під'єднали до вказаного патрубка гумовий шланг, відкрутили кран на патрубку та під тиском завантажили в автоцистерну автомобіля «МАН» газоконденсат у кількості 19,718 куб. м (15,694 тонни) вартістю 102 830 грн, що становить 202 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян. Після цього підсудний Найда на вказаному автомобілі приїхав до селища Опішня Зіньківського району, де передав його Берлінову. Останній у супроводі підсудних Горпинченка та Бакуліна, які під час вчинення крадіжки перебували неподалік з метою координації дій усіх учасників, перевіз викрадений газоконденсат на територію орендованої ним виробничої бази Решетилівського районного кооперативно-державного будівельно-монтажного об'єднання «Райагробуд» в с. Шкурупіївку Решетилівського району Полтавської області, де він був перелитий у стаціонарну ємність з метою подальшого зберігання та реалізації.

Продовжуючи свою злочинну діяльність після одержання від Скорика інформації про відсутність посилення охорони на ділянці газоконденсатопроводу «Абазівка - 42а засувка» ГПУ «Полтавагазвидобування» біля с. Стасі Диканського району Полтавської області за вказівкою Горпинченка та Бакуліна , які також прибули на місце події для координації дій учасників злочинної групи та подальшого супроводу паливоналивника після викрадення газоконденсату, Найда вказаним вище автомобілем «Деу-Ланос» привіз підсудних Щеглачова, Єфанов та Лакатоша до вказаного йому підсудним Щеглачовим місця знаходження саморобного пристрою до газоконденсатопроводу для відбору газоконденсату. Підсудні Єфанов та Лакатош лопатами відкопали місце знаходження пристрою, а підсудний Щеглачев перевірив його працездатність. Підсудні Кошельник та Хорольський в цей час здійснювали візуальне спостереження за навколишньою обстановкою. Найда, залишивши підсудних Щеглачова, Єфанова та Лакатоша на місці, в цей час автомобілем «Деу-Ланос» переїхав до смт. Диканьки Диканського району Полтавської області, де отримав від підсудного Берлінова, який постійно знаходився неподалік від місця події на найнятому автомобілі таксі марки «Опель-Омега», вказаний вище паливоналивник «МАН», на якому повернувся до місцезнаходження саморобного пристрою для відбору газоконденсату.

Після цього Єфановим та Лакатошем до пристрою був під'єднаний металевий шланг, інший кінець якого був опущений у паливоцистерну, підсудний Щеглачев відкрив наявний на пристрої кран і газоконденсат під тиском завантажили у паливоцистерну у кількості 9,228 куб. м (6,687 тонн) вартістю 44 067 грн. 33 коп., що становить 87 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак вказані злочинні дії підсудними не були доведені до кінця з причин, які не залежали від їх волі, бо були припинені працівниками служби безпеки України в Полтавській області.

Дану справу розглядав Диканський районний суд Полтавської області. Вирок по справі було винесено 17 червня 2014 року.

Миколу Горпинченка було засуджено до 7 років позбавлення волі із штрафом в сумі 8500 грн, з конфіскацією майна, позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах України строком на три роки та позбавленням спеціального звання «капітан міліції».

Горпинченку зарахували в строк відбутого покарання час перебування під вартою з 23 липня 2012 року по 17 червня 2014 року.

Відповідно до ст.ст. 2 та 14 Закону України «Про амністію у 2014 році» Горпинченка було звільнено від основного покарання у виді 7 років позбавлення волі із штрафом в сумі 8500 грн, та від додаткового покарання у виді конфіскації майна та позбавлення права обіймати посади у правоохоронних органах України строком на три роки та позбавлення спеціального звання "капітан міліції".

Антона Бакуліна було засуджено до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Бакуліну зарахували в строк відбутого покарання час перебування під вартою з 23 липня 2012 року по 17 червня 2014 року.

Відповідно до ст.ст. 2 та 14 Закону України "Про амністію у 2014 році» Горпинченка було звільнено від основного покарання у виді 7  років позбавлення волі та від додаткового покарання у виді конфіскації майна.

Бакуліна та Горпинченка було звільнено з-під варти у залі суду.

Інші учасники ОЗУ отримали покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 3 років позбавлення волі, та були звільненні від відбування покарання, аналогічно з Горпинченком та Бакуліним.

Фактично учасники ОЗУ відсиділи два роки в СІЗО, та усі опинилися на волі.

У 2017 році Бакулін звернувся до Диканського районного суду Полтавської області із заявою про роз'яснення вироку суду.

Суд роз'яснив, що Бакулін на підставі ч. 3 ст. 88 КК України вважається таким, що не має судимості за вироком Диканського районного суду Полтавської області від 17 червня 2014 року.

Це роз'яснення Антону Бакуліну було потрібне для того, щоб влаштуватися на роботу до Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації, який на той час очолював Тимофій Голбан.

До цього Бакулін рік пропрацював головним спеціалістом сектору організаційно-кадрової та правової роботи Управління капітального будівництва Полтавської ОДА, яке на той час очолював Голбан.

Тимофій Голбан

Не забув Бакулін і про свого подільника Горпинченка, з яким вони організували ОЗУ з розкрадання газоліну.

Підприємства, учасником чи керівником яких був Горпинченко, стали постійними переможцями закупівельних процедур Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА.

ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ»

За даними аналітичної системи YouControl, 19.07.2019 року Горпинченко Ірина Віталіївна увійшла до складу учасників ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ». Вона перебувала у складі засновників підприємства до вересня 2023 року.

За цей час ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ» отримало замовлень від Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА на 355 мільйонів гривень.

У 2021 році діяльність ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ» зацікавила правоохоронців.

Слідчим відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області було відкрито кримінальне провадження за № 12020170000000155 від 14.04.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

В ході слідства було встановлено, що службові особи Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації спільно із службовими особами ряду приватних підрядних організацій під час виконання робіт та послуг щодо будівництва об`єктів на території Полтавської області здійснюють привласнення державних бюджетних коштів шляхом внесення недостовірних даних до офіційних документів.

Серед фігурантів даного кримінального провадження було помічено ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ», яке підозрювалось у привласненні бюджетних коштів при:

  • «Будівництві школи, м. Заводське. Лохвицького району. (Блок А). Коригування»;
  • «Будівництві амбулаторії по вул. 40-річчя Перемоги, 11, в с. Шевченкове Решетилівського району Полтавської області»;
  • «Будівництві амбулаторії по вул. 40 років Перемоги в с. Божківське, Полтавського району, Полтавської області»;

ТОВ «БГ «ЄВРОМІСТОБУД»

Підприємство було створено у 2018 році.

У 2019 році власником підприємства стає Полулях Олександр Васильович, який також був засновником ТОВ «РДС-Полтава», яке давно стало одним з постійних підрядників Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА.

3,77 млрд грн (виплати по контракту зрештою склали 1,41 млрд грн) на експлуатаційне утримання доріг від держпідприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Саме під час цього переможного тендеру в «РДС-Полтава» змінився склад власників.

Батькам-засновникам із «Ростдорстрою» залишилось лише 25%.

Власником 40% став Олександр Вікторович Ребро з Полтави.

Ще 35% отримала «Пясечинська дорожня будівельна компанія» з Польщі.

Однак у цієї фірми з польського тільки прописка в одному з офісів по вулиці Смуліковського, 4а у Варшаві (там прописані десятки компаній, у тому числі фірма «Feeria Lwowa», через яку німецькі слідчі намагаються натягнути на Україну провину в підриві газпроводів «Nord Stream»).

Насправді бенефіціаром «Пясечинської» на той момент був Олександр Васильович Полюлях із міста Зіньків Полтавської області (пізніше його замінить Іван Григорович Темнохуд із Полтави).

Від цього Полюляха тягнеться багато ниточок до угрупування місцевих чиновників, які мали стосунок до будівництва доріг.

Наприклад, Полюлях на момент тендеру 2019 року був також керівником і засновником місцевого ТОВ «Будівельна група «Євромістобуд».

Пізніше у цій фірмі його замінив той самий Іван Темнохуд, який замінив його і в «Пясечинській компанії», а згодом – Тимофій Голбан, колишній директор Департаменту будівництва Полтавської ОДА.

Прикметно, що наразі керівником та власником ТОВ «Будівельна група «Євромістобуд» є теща Тимофія Голбана Світлана Різниченко.

Тимофій Голбан та Олена Різниченко

У 2020 році керівником підприємства був Горпинченко. Згодом керівником знову став Полулях, який через місяць передав керівництво Тимофію Голбану. Через пів року Голбан передав керівництво тещі.

ТОВ «УКРБУДПРОЕКТСІТІ»

У 2023 році Горпинченко став власником підприємства, після цього воно почало перемагати у закупівлях Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА.

За 2023 рік ТОВ «УКРБУДПРОЕКТСІТІ» підписало з Департаментом будівництва 10 договорів на 311 мільйонів гривень.

26 січня 2023 року Полтавська ОВА уклала договір з ТОВ «Укрбудпроектсіті» на капремонт одного з корпусів обласної психіатричної лікарні на вул. Медичній для розміщення переселенців за 108,31 млн грн.

Оскільки роботи стосуються переселенців, у Полтавській ОВА вирішили скористатися правом обрати підрядника у безконкурсний спосіб та не оприлюднили жодні техніко-економічні деталі договору. Зі звіту у системі Prozorro відомо лише про підрядника («Укрбудпроектсіті») та вартість робіт (108 307 072 грн).

26 січня 2023 року також було укладено договір на ремонт Капітальний ремонт приміщень, будівель та споруди Лубенської спеціальної школи Полтавської обласної ради в м. Лубни, вул. Лисенка, 8 для розміщення внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб.

Договір було укладено з ТОВ «Укрбудпроектсіті» без проведення аукціону, вартість робіт склала 9 668 270,89 грн.

04 квітня 2023 року Лубенська спеціальна школа уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» ще один договір на проведення будівельних робіт та поточного ремонту. Договір було укладено без проведення аукціону,  вартість робіт склала 970 000,00 грн.

15 травня 2023 року Полтавська ОВА уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на реконструкцію частини першого поверху дитячої лікарні під Лубенський міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та інклюзивну інтеграцію.

Договір було укладено без проведення аукціону,  вартість робіт склала 3 757 167,46 грн.

15 травня 2023 року Полтавська ОВА уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на капітальний ремонт будівлі лікувального корпусу Комунального підприємства «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради.

Договір було укладено без проведення аукціону,  вартість робіт склала 3 581 956,07 грн.

29 червня 2023 року Полтавська ОВА уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на додаткові роботи по об’єкту: «Капітальний ремонт приміщень будівлі 4, 5-а відділень КП "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги».

Вартість робіт склала 22 060 597 грн.

27 липня 2023 року Полтавська ОВА уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на реконструкцію відділення судинної хірургії хірургічного корпусу КП «ПОКЛ ім. М.В.Скліфосовського ПОР».

Вартість робіт склала 59 699 084 грн.

У цьому випадку закупівля відбулася за конкурентною процедурою, на яку заявилися два учасники.

Конкурентом ТОВ «Укрбудпроектсіті» стало ТОВ «НІКОПОЛЬСЬКА-СТК», яка запропонувала дешевшу цінову пропозицію (54 203 101,06 грн.).

Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської ОДА відхилив дешевшу пропозицію та підписав договір з ТОВ «Укрбудпроектсіті».

Договір було укладено без проведення аукціону,  вартість робіт склала 3 661 919 грн.

24 серпня 2023 року Полтавська ОВА уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту (ПРУ) опорного закладу «Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівської селищної ради Полтавського району Полтавської області.

Договір було укладено без проведення аукціону,  вартість робіт склала  6 260 999,60 грн.

29 серпня 2023 року Полтавська ОВА уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на термомодернізацію та реконструкцію системи опалення будівлі Новосанжарського будинку-інтернату.

Договір було укладено без проведення аукціону, вартість робіт склала  30 783 294,00 грн.

04 жовтня 2023 року Полтавська ОВА уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на капітальний ремонт будівлі дитячого відділення комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради».

Договір було укладено без проведення аукціону, вартість робіт склала  64 020 362,00 грн.

26.12.2023 року Держаудитслужбою було розпочато моніторинг закупівельної процедури.

17.01.2024 року в електронній системі закупівель опубліковано висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-09-13-013711-a, щодо закупівлі робіт по об’єкту: «Капітальний ремонт будівлі дитячого відділення комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради» по Першотравневому проспект, 22 в м. Полтава» (код ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт).

У відповідності до висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-09-13-013711-a, за результатами аналізу питання дотримання замовником вимог Закону № 922 та Постанови № 1178 під час розгляду тендерної пропозиції учасника встановлено порушення абзаців 3, 8 підпункту 1 пункту 44 Постанови № 1178.

До Полтавського окружного адміністративного суду 31.01.2024 подано адміністративний позов про визнання протиправним та скасування висновку від 17.01.2024 про результати моніторингу процедури закупівлі.

Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської ОДА не єдиний замовник послуг ТОВ «Укрбудпроектсіті».

Ремонтні роботи підприємство виконувало для Полтавської обласної прокуратури.

29 червня 2023 року Полтавська обласна прокуратура уклала з ТОВ «Укрбудпроектсіті» договір на Послуги з поточного ремонту споруди подвійного призначення (найпростішого укриття).

Закупівля відбулася за конкурентною процедурою, на яку заявилися два учасники.

Договір було укладено без проведення аукціону,  вартість робіт склала 1 375 974,00.

Проєктом було заплановане використання руберойду двох типів: вагою 4,0 кг/м² на площі 760 м² та 2,5 кг/м² з модифікованого бітуму на площі 1437 м².

Вартість бікроеласту у версії 4,0 без врахування доставки закладається на рівні 198 грн/м², а у версії 2,5 — на рівні 176 грн/м².

Станом на початок грудня ринкова ціна на руберойд бікроеласт 2,5 складає 100-120 грн/м², бікроеласт 4,0 — 120-150 грн/м².

На той час «Епіцентр» пропонував у роздріб бікроеласт 4,0 по 144,5 грн/м² (акційна ціна 130 грн/м²). Аналогічна ситуація бікроеластом ЕПП 2,5 — 117,7 грн/м² (акційна ціна 105,9 грн/м²).

Можлива переплата на двох типах руберойду могла скласти від 32 до 76%. Суме переплати складала від 117 до 168 тис. грн.

Після того, як ситуація набула суспільного розголосу, було укладено додаткову угоду до вже укладеного договору.

З урахуванням додаткової угоди, вартість робіт була зменшена на 258 945,31 грн та склала 1 078 712,53.

Як зазначають працівники Полтавської обласної ради, для того, щоб вчасно виконувати такий обсяг робіт потрібно 20-30 одиниць техніки та 200-300 співробітників у різних частинах області.

І переконують, що ні людей, ні техніки для виконання такої кількості ремонтних робіт у Горпинченка немає і ніколи не було.

ТОВ «УКРБУДПРОЕКТСІТІ» — не має у власності чи користуванні автотранспорту. Середня чисельність персоналу компанії у 2023 році склала 8 осіб (з врахуванням керівництва та адміністративного персоналу).

ТОВ «НВП «ТЕРМОТЕХ»— має у власності RENAULT LOGAN 2016 року випуску. Середня чисельність персоналу компанії у 2020 році складала 0 осіб, у 2021 році 22 особи, у 2022 році 18 осіб.

У цей час підприємство уклало 53 договори на виконання будівельних та ремонтних робіт у 4-х областях.

У 2020 році підприємство уклало 14 договорів у Полтавській області (не маючи жодного працівника).

Начальник Полтавської ОВА Пилип Пронін щотижня звітує про виявлення ризикових закупівель, та з пафосом розповідає про зекономлені бюджетні кошти. Але Пронін чомусь не поспішає розривати договори з підприємствами Горпинченка.

Прикметно, що організатор злочинного синдикату Антон Бакулін тепер ходить до суду як представник потерпілої особи у кримінальній справі Сергія Штрікуля.

У свою чергу, службові особи розпорядників коштів,  зокрема Бакулін, які діяли спільно зі службовими особами ТОВ «БК Центр-Буд» та були обізнані про неповне виконання робіт, зазначені акти виконаних робіт прийняли та оплатили на загальну 52,5 млн. грн.

На момент вчинення злочину Тимофій Голбан та Антон Бакулін вже були службовими особами Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА, який був замовником послуг ТОВ «БК Центр-Буд».

Антон Бакулін, замість статусу обвинуваченого, на сьогодні має статус представника потерпілого у судових справах. Хоча потерпілими у цій справі є насамперед українці, чиї податки розкрадали Бакулін та Голбан.

Тимофій Голбан також зумів уникнути статусу підозрюваного, на відміну від Валерія Головка, Олександра Літвінова та Андрія Пісоцького (вину якого не змогло встановити слідство).

На сьогодні Голбан ухиляється від мобілізації, вдає з себе волонтера та вільно їздить до Іспанії, обираючи собі особняк, на який планує витратити вкрадені з бюджету кошти.

Як переконують редакцію викривачі з Полтавської обласної ради, на сьогодні Антон Бакулін має повний доступ до ЄРДР, завдячуючи міцним зв'язкам з представниками судової гілки влади. Завдячуючи міцним зв'язкам з представниками керівництва обласної і місцевої прокуратури, а також із заступниками керівника ДБР у місті Полтава, члени ОЗУ здатні впливати на хід кримінальних досудових розслідувань відносно будь - кого, а також судових розглядів справ, включаючи і подані до суду клопотання.

А завдячуючи неоподаткованим десяткам мільйонів гривень, які вказане ОЗУ реінвестує у привабливу нерухомість у центрі міста по вулиці Соборності, можемо константувати, що красиві прожекти Полтавської ВЦА поки лише передвиборні прожекти.

Особливо враховуючи взаємозв'язок між звільненням одного із заступників голови ВЦА, і майже одночасним відновленням заблокованих платежів на фірми БГГ. Але про це в наступному матеріалі.

Далі буде.