Created with Sketch.

Все вирішили: депутати хочуть заборонити українцям вживати фуа-гру

05.06.2020, 17:17
Фото: akulovka.com

Ціна на делікатес в Інтернеті стартує від декількох сотень гривень.

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3580 «Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» щодо удосконалення захисту тварин під час годування» реєстраційні №2802 від 24.01.2020.

Ініціатором його внесення до парламенту став представник депутатської групи «За майбутнє» Антон Яценко. Автор пише, що метою проєкту Закону України є заборона імпорту фуа-гра та наближення законодавства щодо охорони тварин під час годування до законодавства ЄС у відповідності до Угоди про асоціацію, зокрема, логічне завершення процесу заборони виробництва фуа-гра.

Що таке фуа-гра

У новому тлумачному словнику пишуть, що фуа-гра – це гусяча чи качина печінка, яку штучно збільшують шляхом спеціальної відгодівлі птахів. Страва дуже стара і дорога, за писемними джерелами винахідниками делікатесу стали стародавні єгиптяни більше ніж 4000 років тому.

На сьогодні виробництво цього продукту передбачає особливу технологію: аби гусяча або качина печінка була великою, соковитою і м'якою, птахів примусово годують протягом 20 днів через шлунковий зонд кукурудзяною сумішшю, яка живить печінку.

Чому депутат подав такий законопроект

На думку депутата, «фуа-гра - це продукт насильницького годування птахів задля збільшення їхньої печінки, і на думку вчених, цей дорогий продукт містить потенційну небезпеку для людського здоров’я.

Виробництво фуа-гра вже заборонено у більшості країн ЄС, Ізраїлі, Туреччині, Індії, Великобританії та інших країнах». Яценко далі пише, що Індія першою заборонила даний продукт. Також в останні десятиліття, у зв'язку зі стурбованістю споживачів і активністю захисників тварин, 17 європейських країн схвалили закон про заборону виробництва даного делікатесу. Не можна скуштувати продукт і у Нью-Йорку.

Що пропонує нардеп

Законопроєктом пропонується внести зміни до частини першої статті 17 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» доповнивши її положеннями про заборону імпорту фуа-гра (жирної гусячої або качиної печінки, яку штучно збільшено коштом насильного годування тварин).

Реакція у ЗМІ та соцмережах

В Інтернеті ціна за баночку фуа-гри стартує від 285 грн (не факт, що вона справжня). Очевидно, що, на думку парламентарів, від даної акції розчаруються прості українці (особливо пенсіонери) для яких це буденна справа: вживати наддорогий делікатес. І нічого, що вже скоро платитимуть за комуналку, продаючи тварин.

В соцмережах ініціативу висміяли, вказавши, що це, мабуть, останнє, що не вирішено в Україні.

Декілька слів про автора законопроєкту

Антон Яценко, 1977 року народження. Доктор економічних наук. Народним депутатом вперше став у 30 років від партії «Батьківщина», у 2011 році перебіг до «Партії регіонів». Голосував за закони «Про засади державної мовної політики» 2012 року (розширення повноваження регіональних мов), у 2013 році підписався під зверненням до польського Сейму з проханням визнати «Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити діяльність українських націоналістів», у 2014 підтримав «диктаторські закони» Януковича.

Читайте також
Рада приступила до розгляду змін до КПК
Політика
У Раді побільшало «прогульників» та депутатів, які не голосують — дослідження
Політика
Звільнення Бойка з парламентського комітету
Політика
За 5 років роботи Верховної Ради 52 депутати склали мандати
Політика
Зеленський та Йірмак захистили своїх
Кримінал
ВР підтримала збільшення зарплати помічників нардепів
Політика