Created with Sketch.

Як українські безпілотники Bayraktar TB2 обходять ППО окупантів

30.03.2022, 13:55

Bayraktar TB2 навчили вміло обходити засоби ворожої ППО

Американський військовий експерт Трент Теленко пояснив успішну роботу Bayraktar TB2 проти ППО окупаційних військ московії в Україні,

Уявімо, що ваше радіолокаційне обладнання для перехоплення точно визначає позицію ворожого радара. При цьому у вас є хороші цифрові карти місцевості, і ви можете спрогнозувати, де ворожий радар «бачить» цілі, а де – не «бачить», - розповідає Trent Telenko.

Хибною є думка про те, що зона покриття радара – це правильне коло. Залежно від рельєфу місцевості та потенційних перешкод покриття може бути не суцільним, як у цьому випадку.

Карта

Це означає, що безпілотник або ракету можна  легко «провести» через "мертві зони" в покритті радарів – до самої цілі.

Найкращі фахівці у світі, які створюють радіолокаційну маршрутизацію для безпілотників та ракет, - це офіцери та льотчики ВПС США з Центру роботи з боєприпасами на авіабазі Барксдейл (Stand-off Munitions Activity Center, SMAC).

Ще в жовтні 2018 року в Даллаському відділі Асоціації "Old Crows" відбулася зустріч нагородження/прогулянка на човні, на якій було відзначено роботу «SMAC».

SMAC вибудовують траєкторії для ракет і безпілотників для всіх підрозділів, що стикаються з високотехнологічними загрозами у зонах забороненого доступу (Anti-Access Area Defense, А2AD).

Яскравим прикладом таких зон є розміщена в тимчасово окупованому Криму система С-400.

Спеціалісти SMAC планували авіаудари США та НАТО по Сирії під час операції 2018 року, через використання там нервово-паралітичного газу.

У 2017 році SMAC виконав планування для 1700 цілей «повітря-земля». Прокладання маршруту в середовищі «середньої загрози», як-от Сирія, до розгортання російських ЗРК С-300 останнього покоління, могло зайняти кілька днів та потребувало кількох «імітаційних запусків» ракет або безпілотників. Ймовірність результативного потрапляння в ціль досягала 70–90%.

Хоча публічно відомо, що Ізраїль передав технологію дронів Туреччині, більшість з них не усвідомлюють, що найважливішою частиною було програмне забезпечення для планування місії цифрового картування для маршрутизації дронів через інтегровану протиповітряну оборону.

Туреччина вже п'ять років веде активні бойові дії в Лівії, Сирії та Вірменії проти протиповітряної оборони московії. Завдяки цьому відточується програмне забезпечення для планування місій. Це ПЗ передане Україні разом із Bayraktar TB2.

І будь-який цифровий «урок», який вивчила Туреччина, під час ведення бойових дій, можна ідеально, нескінченно та дешево копіювати.

Саме це нескінченне і майже ідеальне цифрове відтворення отриманих тактичних уроків є справжньою загрозою високотехнологічної війни безпілотників.

Саме це українські військові зараз демонструють на армії московії.

 

Читайте також
Мозковий імплант Neuralink буде вперше протестовано за межами США
Життя
Першу картину, яку намалював людиноподібний робот Ai-Da, продали за $1 млн
Мистецтво
Одним - електрика від Сонця, іншим - алюзії на ілюзії.
Життя
Вітчизняна рушниця «Стріха» допоможе нищити російські дрони
Економіка
Китайська компанія DJI, яка виробляє дрони, подала до суду на Пентагон
Світ
CNN показав роботу підрозділу ГУР, що завдає ударів по росії безпілотниками
Війна