Проросійське минуле під європейськими прапорами: розслідування про діяльність ALDA в Україні
Європейська асоціація місцевої демократії (ALDA), яка декларує підтримку демократичних цінностей та стандартів ЄС, виявилася причетною до легалізації на міжнародному рівні українських політиків із проросійським минулим.
Про це йдеться у новому розслідуванні позаштатних кореспондентів СБУ з проєкту Bihus.Info.
Громадська організація ALDA — це Європейська асоціація місцевої демократії. Вона має проєкти в понад 45 країнах Європи, тісно співпрацює із Радою Європи, Європарламентом, муніципалітетами ключових європейських країн.
Згідно з розслідуванням, ALDA активно співпрацює з українськими політиками, які мають сумнівне минуле, пов’язане з проросійськими силами. Серед них:
На цій посаді вона представляє Україну на міжнародному рівні. У 2020 році вона була обрана депутаткою Полтавської міської ради від партії ОПЗЖ. Її кандидатуру офіційно висував Ілля Ківа, відомий своїми проросійськими поглядами та державною зрадою.
У 2006-2012 роках Оксана Деркач працювала помічницею-консультанткою народних депутатів від «Партії регіонів» Равіля Сафіулліна та Олега Надоші.
У 2010 році була обрана депутаткою Полтавської міської ради від «Партії регіонів», а з листопада того ж року обіймала посаду секретаря міськради.
Після початку повномасштабного вторгнення та заборони ОПЗЖ, Оксана Деркач оголосила про свій вихід з її лав у Полтавській міськраді. Деркач активно звітує у своїх соціальних мережах про співпрацю з ALDA, зокрема про відкриття офісу асоціації в Полтаві та участь у конференціях, присвячених місцевому розвитку та відбудові України. Вона також бере участь у заходах, ініційованих генеральною секретаркою ALDA Антонеллою Вальморбідою.
Асоціація, яку очолює генеральна секретарка Антонелла Вальморбіда, виступає як європейський донор і координатор партнерських проєктів — зокрема через підтримку локальних ГО та муніципалітетів у рамках програм Євросоюзу та Ради Європи.
У практиці це означає, що колишні регіонали й ОПЗЖники отримують: