На Полтавщині було зареєстровано 7359 земельних угод
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на 6 червня укладено 102321 угоду в рамках ринку землі.
Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5526 нотаріусів. Всього заяв — 6195, із них погоджено 5459, відмову отримали 730, в черзі — 7.
Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.
Серед регіонів-лідерів за площею земель, щодо яких зареєстровано правочини, — Харківщина, Дніпропетровщина, Херсонщина, Кіровоградщина та Полтавщина.
Починаючи з 1 липня 2021 року на Полтавщині зареєстровано 7359 угод які стосувалися 18 563,2 га землі.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що з початку військових дій на території України Міністерство аграрної політики не призупинило продаж землі – на кінець квітня оголошено понад 5 000 земельних аукціонів (майже 1800 – з продажу землі, понад 3200 – з оренди). Загальна площа земельних ділянок – понад 27 тис. га, а загальна вартість усіх лотів – 1 млрд 441 млн грн. За час війни вже реалізовано землі на майже 96 млн. гривень і планується продати ще більше найближчим часом.
З одного боку, зрозуміло бажання держави наповнити бюджет, але найголовніша проблема в тому, що в торгах, за старою-доброю українською практикою, не все "чисто". Фермери зазначають, що на аукціонах практично не можуть здобути перемогу через "договорняки" для "своїх". Складається враження, що землю віддають наче на чиєсь замовлення і з якимось далеким прицілом, з урахуванням того, що регіони, де найбільше виставлено ділянок на продаж, ніколи не славилися великою родючістю.