Навіщо потрібний українцям наскрізь фальшивий дешевий фігляр?
Під час форуму «Україна 2024. Незалежність» Володимир Зеленський заявив, що ️Україна успішно випробувала першу вітчизняну балістичну ракету.
«Було позитивне випробування першої балістичної української ракети», — сказав Зеленський України під час форуму.
Він заявив, що спочатку не мав наміру озвучувати це, але вирішив, що суспільство має знати про результати роботи людей, що працюють у вітчизняному ОПК.
«Раз ми прийшли до цього, які ще є напрацювання України, думав що рано про це говорити, але хотів би, щоби була оцінка суспільства цього, саме наших людей які 24/7 працюють на оборонних підприємствах», — сказав Зеленський.
У лютому 2022 року перед початком широкомасштабної агресії росії Україна виділила декілька сотень мільйонів гривень на ракетобудівну галузь, де, зокрема, передбачалося фінансування створення вітчизняного оперативно-тактичного комплексу, який відомий під назвами «Сапсан» та «Грім-2».
Нагадаємо Зеленському, що першу балістичну ракету «Грім-2» Україна випробувала у 2016 та 2019 роках.
Проєкт комплексу було розроблено у 2013 році, а у буклетах, які виставлялися на міжнародних виставках озброєнь, оперативно-тактичний ракетний комплекс назвали «Грім».
Випробування дослідного зразка системи «Грім» мали пройти ще взимку 2015 року, але через бюрократичні перешкоди, пов'язані з реструктуризацією Державного космічного агентства України, випробування були перенесені на осінь 2016 року.
5 серпня 2016 польський ресурс Defence-24, з посиланням на власні джерела, повідомив про заплановані на осінь 2016 перші випробування українського ракетного комплексу.
Повідомлялося, що замовником випробувань став іноземний замовник. Джерело повідомляло, що комплекс може здійснювати запуск як одноступінчату балістичну ракету тактичного радіуса дії, так і крилату ракету за проєктом «Коршун-2».
За повідомленням інформаційної агенції Мост, дальність дії експортної версії балістичної ракети мала становити 280 км, а призначеної для Збройних сил України — 450 км. 18 серпня з'явилася інформація, що замовником є Саудівська Аравія.
У квітні 2019 року стало відомо, що вже виготовлено 2 дослідні зразки комплексу. Один в рамках іноземного замовлення від Саудівської Аравії, а другий для Збройних сил України. Саудівська Аравія готується до випробувань ОТРК RAAD-2 («Грім-2») восени 2019 року, а надходження на озброєння очікується з 2022 року.
Пуски проводилися з двох мобільних установок ОТРК «Грім-2». Повне бойове розгортання з маршу із введенням цілевказівки склало 15 і 17 хвилин відповідно.
Обидві ракети несли імітаційний боєзаряд, що відповідав своїм тактико-технічним характеристикам. Під час випробування відбулися перевірки характеристик нового палива (пуск №1) та випробування системи наведення українського виробництва (пуск №2).
Американською стороною на українські ракети було встановлено власну систему телеметрії, зняття результатів якої здійснювалося безпосередньо ними.
Американські фахівці були в обох ключових точках випробувань. На Яворівському полігоні вони відповідали за встановлення системних перешкод для роботи систем наведення ракет.
Результати випробувань оцінені американськими фахівцями як «відмінні». Повністю підтверджено рівень підвищення енергомісткості нового українського палива.
Точність враження цілі ракетою обладнаною новою українською системою наведення становила менше метра. Точність враження цілі ракетою не обладнаною новою українською системою наведення становила 63 метри.
Навіщо потрібний українцям наскрізь фальшивий дешевий фігляр? Та ще й під час війни. Ми перемагати ворога збираємося зброєю, чи хочете, щоб він помер від сміху?