Цими днями трапилось те, чого давно не було. Держвідновлення повернулось до «Великого асфальтування».
А саме до ремонту дороги на Кривий Ріг, розпочатого ще до вторгнення.
Йдеться про трасу Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя на ділянці км 140+056 – км 155+050.
Ще до вторгнення місцева служба «Укравтодору» віддала її ремонт «Онуру» за 636 млн грн. У 2021 році було профінансовано роботи на 120 млн грн, і потім все зупинилось аж до минулого тижня.
19 серпня по цій ділянці було досягнуто домовленості між замовником і підрядником про поновлення фінансування ремонту. На останні місяці цього року дають 134 млн грн за рахунок спецфонду держбюджету. І на наступний рік – ще 382 млн грн.
А паралельно місцева служба Держвідновлення уклала з «Онуром» іншу угоду на взагалі додаткові гроші на цю ділянку.
Йдеться про 223 млн грн на додаткові роботи, що виникли по ходу виконання робіт і коштують менше 50% від основного договору.
Виявилось, що коли «Онур» почав ремонт в 2021 році, тоді проєктом було передбачено використання неактивних шлакових матеріалів у складі щебенево-піщаної суміші С5 для влаштування нижнього шару основи дороги.
Однак НЕактивний шлак був відсутній у регіоні. Відтак «Онур» виконав роботу з іншим шлаком – АКТИВНИМ доменним та влаштував температурні шви з гранітного щебеню через кожні 100 метрів. Також «у зв’язку зі стислими термінами виконання робіт було прийнято рішення виконати дефрагментацію дорожнього покриття за віброрезонансною технологією», йдеться в обґрунтуванні закупівлі, затвердженої начальником Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області Олександром Коломійцевим.
Коригування проєктної документації провело ТОВ «Солід-проект», позитивний експертний звіт зробило ТОВ «НВП «Міжрегіональна будівельна експертиза».
Всі документи по додатковій угоді були підписані влітку цього року, після відставки Олександра Кубракова з Мінінфраструктури та Мустафи Найєма з Держвідновлення. Остаточно угоду з «Онуром» затвердив в.о. керівника агентства Роман Комендант.
Нагадаємо, ремонт цієї траси Н-23 фігурував у скандалі в 2021 році саме зі шлаками, які планували використовувати для ремонту дороги.
Тоді Володимир Кияшко, батько дружини президента Олени Зеленської опікувався темою переробки промислових відходів для дорожного покриття. Тодішній голова Укравтодору Олександр Кубраков обережно ставився до використання АКТИВНИХ доменних шлаків в ремонті доріг через технологічні та екологічні ризики.
Тож схоже, що тоді «Онур» вирішив підмінити активний шлак на неактивний. А тепер бере за це з держави додаткові гроші.
Бодрий ранок, хунта!
Дописувати новину про повернення до Великого асфальтування саме у ті хвилини, коли Путєн нам знову розїбашив ракетами щось незахищене від обстрілів - це ще те задоволення. Злий, аж давлєніє підскочило.
І злий навіть не від самого факту ремонту траси на Кривий Ріг. Можливо там і треба дорога для військових. Після Покровська для рашистів відкривається простір на Дніпропетровщину.
Мене вибісила шлакова частина історії.
Три роки тому в галузі на вухах стояли від того, що хтось під брендом тестя Зеленського тягне доменні шлаки в ремонт доріг. Типу, шлаки ж дешевше щебеню, вони на «Арселорі» валяються просто так. Давайте закатаємо їх в дорогу! Ну блять і закатали.
Ок, раз у нас сьогодні рашисти цілили в енергетику, то нагадаю. За чверть мільярда «Укренерго» будує захист двох електричних підстанцій.
За чверть мільярда наша оборонка могла б виготовити понад 40 дальнобійних дронів для додаткової атаки Саваслейки і прочих аеродромів.
Але ні. Це ми заплатимо за шлаки.