Близько сотні полтавців доєдналися до відеолекторію пам’яті жертв Голокосту.
27 січня вшановують пам’ять жертв Голокосту, що проходив 1933-1945 рр. Тому у Полтаві проходить низка заходів, пов’язаних з цією трагедією. Історик Тетяна Татаріна розповіла про те, як ця трагедія торкнулася України і чому важливо не допускати подібних помилок у майбутньому.
– За чверть століття Незалежності наше суспільство так і не визначилось у своєму ставленні до тих подій. По-перше – це через радянську «амнезію», де вбиті під час Голокосту євреї могли згадуватись лише як «радянські громадяни», продовжила життя в українському суспільстві й після 1991 року. По-друге – так звана «україноцентрична» парадигма історії, яка пропонується системою освіти, не дає можливості «пересічному українцеві» – випускнику середньої школи – переосмислити події Голокосту як частину вітчизняного минулого – Татаріна.
За словами науковиці, в період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 3 000 000 мирних жителів, з яких близько 850 000 — 900 000 складали євреї, що проживали в Україні.
Сам захід пройшов у Полтавській обласній бібліотеці імені І. П. Котляревського. До нього долучилося близько сотні містян.
Довідково: Слово «Голокост» походить з англійської мови і означає винищення, всеспалення. У світовій історіографії так прийнято називати геноцид євреїв під час Другої Світової війни, політику так званого «остаточного вирішення єврейського питання».
Віктор Карпенко