Created with Sketch.

Зловмисники масово викрадають власників криптовалютних компаній – WSJ

20.05.2025, 10:01

Зі зростанням вартості біткоїна інвесторів та керівників компаній почали переслідувати злочинці.

Останнім часом у всьому світі відбулася серія викрадень та нападів на власників криптовалютних компаній з метою отримання викупу у криптовалюті. 

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Останній інцидент, який описує видання, стався у Парижі минулого тижня. Там невідомі намагалися викрасти дочку глави криптовалютної біржі Paymium та її дворічної дитини. Врятувати їх змогли чоловік жінки та сусіди. Чоловіка постраждалої було поранено.

У інших випадках злочинцям вдавалося викрасти своїх жертв. Наприклад, взимку в руках зловмисників виявився один із співзасновників компанії Ledger Девід Баллан. Інцидент стався у Франції. За підприємця та іншу викрадену разом з ним людину здирники зажадали €10 млн. У компанію надсилали відео з Балланом, на одному з яких йому відрізають палець.

Балана поліція спромоглася знайти, коли компанія вже виплатила частину викупу. Другого заручника виявили пізніше в іншому місці після ще однієї виплати. 

Загалом Ledger перерахувала злочинцям €3 млн, але змогла повернути назад майже всю суму, оскільки криптовалюту можна було заморозити.

Загалом, за даними WSJ, у Франції за останні місяці сталося п'ять викрадень, а в усьому світі минулого року таких випадків були десятки.

Ще один співзасновник Ledger Ерік Ларшевек засудив ситуацію із викраденнями у Франції, назвавши її «мексиканізацією» країни.

«Скільки підприємців, скільки талановитих людей всерйоз розглядають можливість залишити країну, яка більше не захищає своїх громадян?» – зауважив він.

У пошуку жертв зловмисникам допомагає те, що часто дані власників криптовалюту через хакерські атаки стали потрапляти у відкритий доступ, зазначає видання. 

Щоб убезпечити себе, представники «криптоеліти» намагаються видалити дані, що втекли до мережі, в першу чергу адреси, приховують профілі в соцмережах і намагаються убезпечити себе іншими способами.

Читайте також
Анатолій Гунько став першим нардепом, який реально відправляється за ґрати за зловживання впливом
Кримінал
Кокаїну на мільйон доларів вилучено під час спецоперації на Закарпатті
Кримінал
На Полтавщині БЕБ викрило схему розкрадання 2,6 млн грн під час закупівлі квадрокоптерів для ЗСУ
Полтава
Проти нардепа Олексія Гончаренка відкрили кримінальне провадження за держзраду
Кримінал
Лубінець, НАБУ та САП: як «антикорупціонери» прикривають корупціонерів
Опінії
Нацполіція проводить обшуки у трьох областях у справі про розкрадання коштів на вивезенні сміття
Кримінал