Created with Sketch.

Змінений Податковий кодекс

24.08.2015, 11:03

Досі немає відповіді на питання, чого чекати платникам податків. Податковий кодекс в черговий раз перепишуть На Україну чекає черговий новий Податковий кодекс - вже зараз у профільному міністерстві кажуть про те, що навіть без змін податкових правил та ставок потрібно виправляти понад 50% тексту кодексу, у зв'язку з чим, можливо, його ухвалення в новій редакції. Як пише в економічний оглядач Юлія Самаєва, презентація Податкової реформи має відбутися 

27 серпня на засіданні Ради реформ при президентові. Тим не менш, відповіді на питання, чого чекати платникам податків, ще немає. Оскільки ніякої конкретики з вуст Мінфіну про майбутні зміни в ПК досі не прозвучало, автор припускає, що нам вкотре готують податковий сюрприз, і він буде не з приємних.

Наступного тижня будуть презентовані одразу дві концепції податкової реформи. Одну з них представить Міністерство фінансів, яке займалося цим питанням кілька останніх місяців. Другу – голова комітету Верховної Ради з податкової і митної політики Ніна Южаніна, яка зайнялась податковою реформою відносно недавно. Трохи більше місяця тому президент власноруч поклав на неї місію з підготовки альтернативного варіанту реформи.

Автор статті прогнозує, що кожен автор буде боротися за своє бачення Податкового кодексу, за свою концепцію і за свої до нього правки. І все це - на тлі майбутній виборів, які остаточно дестабілізують парламент, який останнім часом і так не відрізняється раціональністю. За словами одного з членів податкового комітету, хто саме на цей момент займається створенням реформи під керівництвом Южаніної — таємниця за сімома печатками. Відразу після делегування повноважень із розробки реформи голова профільного комітету провела кілька нічого не значущих засідань, які нічим конкретним не закінчилися, і пішла писати реформу. Комітет відтоді не збирався та нічого не обговорював. У результаті навіть його члени переконані, що підсумковий варіант здивує і їх, і решту. Позиція Мінфіну щодо того, яким же буде новий Податковий кодекс все ще не зрозуміла. 

Розміщена на минулому тижні на порталі Мінфіну презентація з назвою "Податкова реформа - не тільки про ставки податків..." говорить про те, що документ Мінфіну підозріло консервативний. "Так, у ньому є позитивні новації, але є й відверто суперечливі та навіть шкідницькі задуми. Але чого в ньому немає точно, то це якісних і кардинальних змін. Слово "профанація" найбільш часто вживалося в коментарях тих експертів, які встигли висловитися з приводу презентації Мінфіну", - зазначає Самаєва.

Як підкреслює автор, суспільство очікує від уряду саме якісних і кардинальних змін, які змогли б забезпечити економічне зростання, залучити інвестиції, принципово змінити відносини держави та бізнесу. Позитивні зміни в проекті торкнулися в основному банальних речей і очевидних – уточнення формулювань, усунення протиріч, зменшення кількості реквізитів для податкових накладних, спрощення подання звітності та ін. "Інтерес же становить саме те, чого в презентації немає, — оподаткування заробітних плат, шляхи розв'язання проблеми із ПДВ-рахунками, зниження податкового навантаження. Про це, попри масовість громадських обговорень, раніше 27 серпня ніхто не довідається", - пише Самаєва.


Читайте також
Західні санкції «душать» газові амбіції Кремля в Арктиці
Економіка
Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США
Економіка
Інвестняні Зеленського — спадок тотального контролю часів СССР
Економіка
Україна остаточно розірвала російську блокаду у Чорному морі — Financial Times
Економіка
«Газпром» у 2023 році отримав чистий збиток у майже 6,7 мільярда доларів
Економіка
Проросійський олігарх Віктор Поліщук «кинув» кредиторів «Ельдорадо»
Економіка