Це може вплинути на можливості прямої вогневої підтримки військ та протиповітряної оборони прибережних районів
Нагадаємо, що в ніч на 14 квітня приблизно о 1.05 крейсер «Москва» подав перший сигнал SOS.
О 1:14 флагманський корабель ВМФ московії ліг на лівий борт. За пів години зникло електроживлення.
О 2-й годині ночі турецьке судно евакуювало з борту «Москви» 54 моряки. Приблизно о третій ночі Туреччина та Румунія заявили про те, що корабель взагалі затонув.
Екіпаж крейсера 510 людей, доля решти невідома. При цьому російське командування стверджувало, що корабель залишався на плаву та його нібито відбуксирували до Криму.
Затоплення судна, ввечері 14 квітня, визнало військове керівництво московії.
Тим часом американці пишуть, що із втратою "Москви" Чорноморський флот московії втратив 50% вогневої потужності.
Коментатори відзначають, що втрата крейсера «Москва» - це найважчий удар по московії, як у психологічному аспекті, так і у військовому. Експерти активно обговорюють подію, вказуючи на те, що флагман російського флоту з потужним протиракетним захистом (шість АК-630!), виявився нездатним захистити сам себе.
Корабель також був озброєний ЗРК «Форт» (морська версія С-300, 64 ракети) та РЛС.
Нагадаємо, що за даними з різних українських джерел, крейсер «Москва» був «засліплений» дроном Bayraktar TB2, який зміг знищити РЛС московитського корабля.
Після цього українці випустили по кораблю дві протикорабельні ракети. Обидві потрапили точно в ціль.
Професор Майкл Петерсен, директор з вивчення морського потенціалу московії при Військово-морському коледжі США, сказав BBC, що поки що рано говорити, наскільки сильної шкоди завдано крейсеру «Москва», але схоже, що українцям вдалося здобути важливу перемогу на морі.
«Це флагман російського Чорноморського флоту, він уже трохи застарів, але це все ще символ російської військової могутності на Чорному морі».
Українці втратили свій флот у 2014 році, після захоплення Криму, тому, вважає Петерсен, сам факт того, що українці можуть завдавати таких ударів надзвичайно символічний та болісний для Кремля.
На думку експерта, те, що сталося, може мати й військове значення, оскільки тепер російському флоту доведеться діяти на більшому віддаленні від українського берега.
«Це може вплинути на можливості прямої вогневої підтримки військ та протиповітряної оборони прибережних районів. Я вважаю, що це змусить російських моряків двічі подумати», - робить висновок Майкл Петерсен.