Created with Sketch.

Зрада в кабінеті Зеленського: як провалилася операція із захоплення «вагнерівців»

18.08.2020, 20:58
Фото: galfinance.info

Зеленський звільнив начальника ГУР МО Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення «вагнерівців», відкладеної Єрмаком.

Служба безпеки України зобов'язана розпочати розслідування за статтею державна зрада, а Верховна Рада зобов'язана створити слідчу комісію з перевірки причетності Володимира Зеленського та його найближчого оточення до витоку інформації щодо зриву секретної операції СБУ і ГУР МО по затриманню терористів в Білорусі.

В скандалі виявилося замішане вище керівництво країни.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, який зажадав перевірити на поліграфі главу Офісу президента Андрія Єрмака і першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, відразу після своєї заяви був... звільнений указом Зеленського!

Таким чином, «гарант» цим звільненням захистив високопосадовців від проходження перевірки і кримінальної справи.

Журналісти Цензор.Нет відновили картину того, що сталося виходячи з даних власних джерел в правоохоронних органах і опублікованій інформації в ЗМІ.

Мету зірваної операції українських спецслужб сьогодні можна назвати. Понад рік тому була почата операція з розшуку та затримання 28 терористів, які проживають в РФ, з метою забезпечити правосуддя і поповнення «обмінного фонду» для проведення обміну полоненими, який час від часу блокує Росія.

У складі групи планували затримати – двох терористів, причетних до знищення «Боїнга» МН-17 під Торезом; одного терориста, причетного до знищення Іл-76 в Луганському аеропорту; одного терориста, причетного до знищення АН-26 поблизу Луганська.

9 терористів з 28 були громадянами України, і використовували українські паспорти. 11 осіб з групи вже знаходилися в базі розшуку «Миротворець». Групу в ЗМІ назвали «вагнерівці», але в реальній ПВК «Вагнера» більшість з них не служили. Вони були найманцями, яким все одно за кого воювати.

В ході вербування найманців вони дали докладні свідчення на відео про свої злочини на території України – вони хвалилися, думаючи, що показують рівень своєї «кваліфікації».

Отже, українські спецслужби виявили терористів. Потім запропонували їм вигідну роботу від імені російської приватної військової компанії, створеної в 2014-му в Санкт-Петербурзі для вербування найманців для війни проти України, але закритою засновниками в 2018-му році.

Робота – охорона нафтових веж у Венесуелі, звідки терористам надійшло запрошення. Набрали групу з 33 осіб (крім 28 терористів були і випадкові люди). Згідно з планом, водій Геннадій Кумпан повинен був перевезти всю групу 24 липня не затримуючись у Білорусі, звідки вони повинні були 25 липня вилетіти рейсом Мінськ – Стамбул в Туреччину.

Літак з певних причин приземлився б в Україні, терористи були б затримані, а пасажири і екіпаж змогли б швидко продовжити політ.

Цензор.Нет також відновив хронологію подій:

1. 24 липня начальник ГУР МО Василь Бурба спільно з першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції і скорому вильоті терористів з Мінська.

У кабінеті на нараді разом із Зеленським були присутні: голова Офісу президента Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО – голова комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар пРезидента Марія Левченко.

За даними джерел Цензор.Нет, на нараді глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що операцію проводити не можна. Єрмак послався на переговори з Дмитром Козаком, помічником президента РФ Путіна, що затримання терористів завадить початку чергового перемир'я на Донбасі 27 липня і зажадав перенести початок операції.

Керівники спецслужб сказали, що терористи вже в дорозі, зареєстровані на рейс, і припинення операції може привести до повного провалу.

Операція готувалася понад рік і пов'язана з затриманням терористів, які перебували в розшуку в Україні, і становлять інтерес для правосуддя Нідерландів, що ніяк не пов'язане з Мінським процесом. Однак Зеленський підтримав Єрмака і дав наказ СБУ та ГУР МО захоплення терористів тимчасово зупинити, а операцію перенести на 30 липня, “щоб було зручніше спілкуватися з Москвою”.

2. 25 липня на рейс Мінськ-Стамбул не сіли відразу 33 зареєстрованих пасажирів. Вони поселилися в один із санаторіїв з наказом чекати нового вильоту.

3. Виліт був призначений на 30 липня. Проте 29 липня спецслужби Білорусі раптово затримали всю групу напередодні вильоту. Президент Білорусі Лукашенко заявив, що мета групи – участь в масових заворушеннях на виборах в Білорусі 9 серпня.

4. 31 липня Генпрокуратура України направляє подання прокуратурі Білорусі з проханням про екстрадиційний арешт затриманих та видачі їх в Україну. Однак жодної відповіді з Білорусі не прийшло.

5. 3 серпня в понеділок Зеленський знову зібрав на нараду ту ж групу осіб. Начальник ГУР МО Бурба заявив про провал вартісної операції по захопленню терористів, і що причина – зрада.

Бурба зажадав почати перевірку всіх, у кого була інформація про операцію, і провести перевірку на поліграфі себе, Єрмака, Демченка і Машовця. Єрмак висловив незадоволення, що інформація про провал з'явилася у наших партнерів з США. Однак ніяких рішень про проведення перевірки з нагоди провалу Зеленський не прийняв.

6. 5 серпня – без будь-яких попереджень і обговорень Зеленський видає указ про звільнення Бурби і призначення нового начальника ГУР МО Кирила Буданова. Розслідування провалу операції по захопленню терористів так і не було розпочато. Зеленський проводить переговори з Лукашенком про видачу терористів, принаймні тих дев'яти, які є громадянами України і використовують українські паспорти.

7. 7 серпня Путін проводить переговори з Лукашенком про видачу всієї групи терористів в РФ.

8. 14 серпня Генпрокуратура РФ заявляє, що всі затримані в Білорусі терористи видані в Росію.

Що стало причиною провалу спецоперації?

1. Відбувся навмисний витік інформації, з метою привернути увагу спецслужб Білорусі до терористів, щоб спровокувати їх затримання і розшифровку цілей їх польоту. Група повинна була вилетіти новим рейсом 30 липня, тобто за 9 днів до моменту проведення виборів в Білорусі, і не могла представляти загрози для спецслужб Білорусі. Ніякої зброї, ніяких контактів з політичними рухами, які могли б привести самі по собі до такої масштабної операції, не було.

2. З огляду на тісну співпрацю між Білоруссю і Росією в сфері спецслужб, очевидно, що якби у них була спочатку агентурна інформація, вони б не допустили виїзду терористів в Мінську і реєстрації на рейсі. Або постаралися б використати ситуацію в своїх цілях – наприклад, записали б відео з затриманими. Очевидно, що білоруси і росіяни не мали точної інформації про ситуацію, їх дії були спонтанними.

3. Витік інформації стався з України, і найбільш ймовірно, з тих кіл, які працюють на зближення з Росією ціною будь-яких поступок, і мають доступ до цілком таємної інформації найвищого допуску.

Хто провалив операцію по захопленню терористів?

1. Джерелом провалу захоплення терористів є перш за все незаплановане перенесення термінів вильоту терористів. Рішення прийнято главою ОП Єрмаком і схвалено Зеленським. Мотиви Єрмака зірвати операцію він озвучив сам – Єрмак не хоче зіпсувати свої відносини з Козаком – помічником Путіна.

2. 16 червня Зеленський призначив першим заступником секретаря РНБО і главою комітету з розвідки Руслана Демченка. Руслан Демченко – це один з авторів сумно відомих Харківських угод 2012-го року, які узаконили окупацію Криму і дали Росії свободу дій для швидкого захоплення Криму в 2014-му. По суті, Демченко сприяв окупації і війні, він був при Януковичі заступником міністра, потім першим заступником міністра, підтримував Януковича до кінця, він є відомий русофіл.

В часи президентства Порошенка Демченко був включений в Тристоронню контактну групу, як зручна для Росії фігура радника. Очевидно Порошенко піддався на поступки Росії в даному питанні, і впровадив їх людини в переговорний процес.

А Зеленський підняв Демченка на самий верх влади. Під час війни з Росією Зеленський передав прихильникові Росії контроль за всією українською розвідкою і доступ до всієї секретної інформації, всіх операціях українських спецслужб проти РФ!

Причому Демченко призначений Зеленським на цей пост незаконно, оскільки підлягає люстрації – але видно, дуже хтось просив віддати йому під контроль нашу розвідку.

Демченко, за даними Цензор.Нет, в Тристоронній контактній групі відомий тим, що неодноразово в 2019-20-их роках звинувачував українських військових в порушенні умов перемир'я, передавав Зеленському російські графіки обстрілів на фронті, просто ганебно відпрацьовував російські теми. Допуск Демченко на пост голови комітету з розвідки – це пряма загроза національній безпеці України.

Висновки:

1. Зеленський зобов'язаний негайно розпочати перевірку зради в своєму кабінеті, всі без винятку учасники наради, в тому числі президент, зобов'язані пройти перевірку на поліграфі, СБУ повинна відкрити кримінальну справу за Дерзжраду.

2. Зеленський повинен негайно звільнити Демченка з комітету з розвідки, СБУ повинна позбавити Демченко допуску до державної таємниці.

3. Верховна Рада повинна створити слідчу комісію по контролю за розслідуванням, учасники наради повинні дати свідчення перед народними депутатами. Необхідно вивчити, наскільки широкий обсяг інформації витікає з президентського кабінету, які ще операції розвідки могли бути засвічені.

4. У разі невиконання  Зеленським елементарних вимог щодо захисту безпеки країни, необхідна мобілізація громадянського суспільства. Цей провал не може залишитися безкарним.

5. Україна повинна почати розслідування обставин захоплення Криму в 2014-му році. Зрадники, які здали українські землі і сприяли агресії Путіна, високопоставлені підручні Януковича, мають право перебувати у владі тільки як підслідні.

Джерело: блог Юрія Бутусова.

Читайте також
ФСБ вербує українських дітей для підпалів авто ЗСУ
Війна
Дуров сказав на допиті, що співпрацював з контррозвідкою Франції
Політика
Дурова здала його співмешканка. Її підозрюють у роботі на МОССАД
Політика
Маріонетки з телеграму
Війна
Кіпр: анклав російських спецслужб
Війна
SpaceX будує шпигунську супутникову мережу для розвідки США, - Reuters
Світ