Чи дочекається Україна справжніх іноземних інвестицій? - Forbes

ЕКОНОМІКА
23.05.2015, 09:12
Чи дочекається Україна справжніх іноземних інвестицій? - Forbes

За даними Держстату України, в 2014 році відтік прямих іноземних інвестицій склав більше $ 12 млрд. Ця сума практично дорівнює всім інвестиціям, що надійшли в країну за 2011-2013 роки.

Про це пише «Слово і Діло», посилаючись на Forbes.

Експерт з грошових переказів і банківського обслуговування мігрантів Андрій Гайдуцький вважає, що неможливо поліпшити інвестиційний клімат в досить короткі терміни. Більш того, його поліпшення - це ще не гарантія отримання іноземних інвестицій, тому як клуб іноземних інвесторів дуже вузький і закритий.

За його словами, країни, особливо що мали військові конфлікти, ще 40-50 років тому усвідомили труднощі залучення іноземних інвестицій і змінили тактику. Вони взялися активніше залучати грошові перекази та інвестиції своїх мігрантів

«Нові дослідження доводять, що грошові перекази сприяють припливу іноземних інвестицій в довгостроковій перспективі. Досвід Італії, Португалії, Ізраїлю показує, що потрібно в середньому 30 років наполегливої роботи на залучення грошових переказів, які створюють необхідні передумови для припливу «по-справжньому» великих і «по-справжньому» іноземних інвестицій», - повідомляє він.

Грошові перекази фактично «бетонують» інвестиційний клімат і створюють основу (фундамент) для припливу іноземного капіталу.

«Іноземні інвестиції не можна класти на діючий інвестиційний клімат України, так як вони, умовно кажучи, «розчиняться» у бюрократії, зарегульованості, корупції. У той же час грошові перекази, спочатку споживчі, а потім інвестиційні, насичуючи ринок, згладжують всі негативи інвестиційного клімату. Тому що тільки українські мігранти (і іноземці українського походження) знають, як вести бізнес в рідній країні, як обходити бюрократію», - пояснює експерт.

Як він вважає, органам влади в Україні потрібно створити умови і способи залучення грошових переказів для розвитку бізнесу за рахунок ресурсів українських мігрантів і діаспори. За оцінками Світового банку, вони щорічно накопичують за кордоном $ 12 млрд, що в рази більше припливу інвестицій в Україну.

Україна повинна накопичити критичну масу грошових переказів (у т. Ч. Інвестиційних), і тільки потім, з часом, в країну почнуть надходити масштабні обсяги іноземних інвестицій. Спочатку іноземці купуватимуть успішні бізнес-проекти українських мігрантів, і лише після, усвідомивши стабільність інвестиційного клімату, почнуть інвестувати у створення нового бізнесу.


Читайте також:
Економіка
Комуністичний режим під проводом товариша Сі Цзіньпіна кидає виклик не тільки японцям і південнокорейцям, а й європейцям. Буде гаряче!
23 квітня, 19:53
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.
19 квітня, 21:33
Економіка
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
18 квітня, 20:23
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38