•  

Чи варто скуповувати валюту?

590
Чи варто скуповувати валюту?

На сьогоднішній день, торги по долару на міжбанківському валютному ринку відкрилися в діапазоні 12, 15-12, 35 гривень. Та вдень, 31 липня, вартість гривні сягнула рекордного рівня, за один долар – 12, 65 гривень.

Виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Дмитро Боярчук розповів, що на цьому тижні скачки пояснюються політичною кризою в країні, пов’язаною з можливою відставкою уряду. За прогнозами Боярчука, курс закріпиться після закінчення війни в Україні. Найоптимістичніші прогнози експерта – 10, 5 гривень за долар, та швидше за все, курс буде коливатися в районі 11-12 гривень

У старшого аналітика Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя більш песимістичні прогнози на майбутнє. Він запевняє, що курсу менш ніж 12 гривень за долар не варто чекати.

«Дуже багато залежить від ціни на газ для України і бажання Міжнародного валютного фонду підтримати нашу економіку. Якщо ціна на газ буде менше 400 доларів, і міжнародні організації не відмовляться допомогти Україні, подальшого обвалу національної валюти не буде», - пояснив Жолудь.