Ціни на російську нафту впали нижче 100 доларів за барель

ЕКОНОМІКА
19.08.2014, 07:44
Ціни на російську нафту впали нижче 100 доларів за барель

Котирування на російську нафту марки Urals знизилось до 100 доларів за барель. Експерти вважають, що це може негативно позначитися на наповнюваності бюджету РФ.

Вчора, 18 серпня, нафта марки Urals зупинилась біля позначки 98 доларів за барель, нафта марки Brent впала нижче 102 доларів за барель. За Останні 12 місяців Urals втратив близько 11,3%, з початку року - 8,2% від вартості, пишуть Ведомости.

Як Зазначає видання, причин Падіння котирувань декілька. Зокрема, Лівія збільшила видобуток на чверть порівняно з минулим тижнем, розвіялися побоювання з приводу зривом поставок з Іраку, але залишився низький попит на нафту в Європі та Азії.

За словами аналітика «Райффайзенбанку» Андрія Поліщука, якщо ціна впаде нижче 90 доларів за барель и буде там триматися тривалий час, то нафтові компанії можуть піти на перегляд капітальних витрат.

Водночас керуючий ІК «Анкорінвест» Сергій Вахрамєєв, вважає, що поточне зниження ціни позначається більше для бюджету країни, ніж для виробників нафти.

У свою черга, керівник Центру макроекономічних досліджень «Ощадбанку» Юлія Цепляєва відзначає, що для того, щоб мати збалансований бюджет, потрібна ціна бареля в 100-105 доларів, за умови, що витрати збільшуватись не будуть. За словами експерта, якщо ціна знизиться до 90 доларів за барель на кілька місяців, це вже буде значним ударом для бюджету, а зниження ціни до 80 доларів за барель буде ледь не смертельним, а для відчутного негативного ефекту вистачить кількох тижнів.

Читайте також:
Економіка
Чиновництво держави-окупанта намагається показати, що у них «усе дуже добре». Курс рубля стабілізовано, кризи уникнено, санкції обійдено.
вчора, 08:20
Економіка
Комуністичний режим під проводом товариша Сі Цзіньпіна кидає виклик не тільки японцям і південнокорейцям, а й європейцям. Буде гаряче!
23 квітня, 19:53
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.
19 квітня, 21:33
Економіка
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
18 квітня, 20:23