•  

Євросоюз черговий раз виділив 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги Україні

110
Євросоюз черговий раз виділив 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги Україні

Європейська комісія завершила видачу Україні кредиту в рамках другої програми макрофінансової допомоги, передає «Українська правда» з посиланням на прес-службу Єврокомісії.

У відомстві повідомили, що вчора, 3 грудня, Єврокомісія передала Україні 500 мільйонів євро – це другий транш у рамках 2-ї програми макрофінансової допомоги, загальна сума якої становить 1 мільярд євро.

Також у прес-службі зазначили, що метою програм макрофінансової допомоги є фінансова підтримка України із заохоченням важливих структурних реформ, спрямованих на поліпшення управління та економічне зростання з одночасною гармонізацією законодавства до стандартів Європейського Союзу.

Програми макрофінансової допомоги, зокрема, підтримують реформи у сфері управління державними фінансами, боротьбу з корупцією, реформи у сфері торгівлі та оподаткування, енергетичному та фінансовому секторах.

Гроші для виплати України були взяті Єврокомісією на фінансових ринках. У цілому Комісія розмістила 15-річні євробонди під 1,363% річних. Гроші були передані в борг України на тих же умовах.

Як повідомлялося, дві діючі програми макрофінансової допомоги для України припускають загальну допомогу в 1,61 мільярдів євро. Нагадаємо, що 20 травня цього року Єврокомісія вже перерахувала Києву 100 мільйонів євро в рамках першої програми допомоги, 17 червня - 500 мільйонів євро в рамках другої програми допомоги і 12 листопада - 260 мільйонів євро в рамках першої програми допомоги.

Ще 250 мільйонів євро в рамках першої програми макрофінансової допомоги, як очікується, будуть перераховані Україні навесні 2015 року