Ексчиновник Міноборони Лієв, який вкрав 1.5 мільярда, залишився без запобіжного заходу

КРИМІНАЛ
17 квітня, 17:25
Ексчиновник Міноборони Лієв, який вкрав 1.5 мільярда, залишився без запобіжного заходу

Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.

Вищий антикорупційний суд залишив колишнього керівника Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва, який є підозрюваним у справі про розкрадання 1,5 мільярда гривень на закупівлі боєприпасів для ЗСУ, без запобіжного заходу. На засіданні 17 квітня суддя не обрав якихось обмежень для Лієва — повідомляє Transparency International Ukraine.

В організації нагадали, що 12 лютого Олександра Лієва взяли під варту з можливістю внесення 50 млн гривень застави, а через місяць його відпустили під особисте зобов’язання.

Згодом, 9 квітня, апеляція ВАКС скасувала це рішення, але Лієв так і не повернувся в СІЗО, оскільки 8 квітня дія запобіжного заходу закінчилась. Нові зобов’язання на нього так і не наклали.

«Сьогодні ВАКС повторно розглядав клопотання захисту про зміну запобіжного заходу, але потреба в цьому за час уже відпала, тому суд залишив клопотання без розгляду», - зазначили в TIU.

Нагадаємо, що Олександра Лієва зі спільниками підозрюють у розтраті 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів для ЗСУ посередництвом через компанію «Львівський арсенал».

За даними слідства, у серпні 2022 року Міноборони уклало контракт на закупівлю оптової партії артилерійських снарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Компанія перерахувала частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну, а та, у свою чергу, вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Міністерство оборони жодного снаряда так і не отримало.

Кримчанин Олександр Лієв, колишній міністр курортів і туризму півострова, опинився у центрі скандалу щодо зв'язків із росією.

Лієв займав відповідальну посаду в оборонному відомстві: із початку 2022 року був заступником начальника департаменту державних закупівель Міноборони, а з літа минулого року – був тимчасово виконуючим обов’язки керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України.

«Останній Бастіон» наполягає на тому, що колоніальні ВРП, НАБУ, САП, ВАКС, БЕБ, ДБР, СБУ, ГПУ, та інші корупційні органи мають бути ліквідовані.

Вони становлять пряму загрозу національній безпеці України та її становленню як демократичної, правової, незалежної держави.

А Зеленський, Шмигаль, Резніков, Єрмак, Лієв, Гринкевичі та інші корупціонери мають сидіти на лаві підсудних, та понести відповідальність за державну зраду.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Микитасю змінили запобіжний захід, оскільки закінчився максимальний строк його тримання під домашнім арештом.
16:43
Політика
Твердження Кубракова і Шуляк про «професійність і принциповість ДІАМ» і про «корупцію місцевого самоврядування» є взаємовиключними
15:04
Кримінал
В червні 2022 року Наумова затримали в Сербії з незадекларованою готівкою та відправили до в’язниці.
09:00
Опінії
Чому влада так полюбила будівництво доріг (укриттів для обʼєктів критичної інфраструктури)?
вчора, 15:31
Кримінал
Суд обрав запобіжні заходи трьом пособникам міністра агрополітики Миколи Сольського
вчора, 11:35
Кримінал
Він разом зі спільником погрожував підприємцеві боргом у розмірі 250 тис. грн за споживання газу й вимагав 130 тис. грн хабаря.
вчора, 11:07