Кетрін Винник — наша Лаґерта, справжня валькірія

МИСТЕЦТВО
25 квітня, 20:36
Кетрін Винник — наша Лаґерта, справжня валькірія
Фото: Facebook

Українці, які опинилися за океаном не від хорошого життя, не втратили свою ідентичність та традиції. Це стосується у родини Винник...

46-річна канадійка Кетрін Винник — нащадок української родини із Галичини. Всі ми знаємо нашу Кетрін за роллю Лаґерти у телесеріалі «Вікінги», але хто ж її батьки чи замислювалися ви над цим питанням?

На світлині нижче — її батьки: Леся та Роман Винницькі у день шлюбу. Предки батька Кетрін походять зі Старого Самбора і Борислава на Львівщині, а матері — з одного із сіл поблизу Тернополя.

Леся та Роман Винницькі
Леся та Роман Винницькі

Кетрін Винник є, мабуть, одним з уособлень європейськості на американському континенті: розкішна, мудра і незалежна; за її участі — десятки кінострічок і телесеріалів світового рівня. Їй особисто Стівен Кінґ запропонував знятися в екранізації його книг «Темна вежа».

А, ще перед тим, Кетрін виступила у ролі войовничої Лаґерти — володарки Норвеґії та першої дружини вікінґа Раґнара Лодброка у всесвітньовідомому серіалі «Вікінґи». Після екранізації до канадійки з українським корінням прийшла слава.

Кетрін Винник у ролі Лаґерти
Кетрін Винник у ролі Лаґерти
Кетрін Винник — наша Лаґерта, справжня валькірія_5

Мало хто знає, що дідусем Кетрін Винник по батьковій лінії був січовий стрілець Володимир Винницький зі Старого Самбора (народився 1902 року; інша частина родини мешкала у Болехові, неподалік Долини). А прадідом — поручник 1-ї Запорізької дивізії армії УНР.

У 1940-х роках, із початком совєцьких репресій, родина Винницьких мусила тікати з окупованої більшовиками Львівщини. Спершу виїхали через Польщу до Німеччини, де народилися батьки Кетрін — Роман і Леся, а згодом — до Канади.

Кетрін Винник і Г'ю Лорі у телесеріалі
Кетрін Винник і Г'ю Лорі у телесеріалі "Доктор Гаус"

Сама ж акторка, яка, у той час була просто Катериною Анною Винницькою, народилася 17 грудня 1977 року у місті Етобіко біля Торонто. Аби не переповідати загальновідоме з її біографії, виділимо цікаве:

  • з семи років Катруся почала займатися бойовими мистецтвами;
  • у 13 років отримала свій перший чорний пояс (3-й дан) з тхеквондо;
  • у 16 років записалася у Школу бойових мистецтв, а у 21 рік — стала там викладати;
  • у рідному Торонто Катерина стала лідером української скаутської організації «Пласту» і там-же започаткувала власну школу бойових мистецтв;
  • у березні 2022 року разом зі своєю мамою Лесею створила благодійний фонд «The Winnick Foundation» для збирання коштів на потреби Батьківщини, на яку напали московити.
Кетрін Винник у Києві (весна 2023 року)
Кетрін Винник у Києві (весна 2023 року)

Важливо зауважити, що під час Національного чемпіонату Канади з тхеквондо 20-річна Кетрін Винник завоювала срібну медаль. Згодом отримала ліцензію охоронця і... потрапила на знімальні майданчики кіностудій, попутно консультуючи різних кінозірок та знаменитостей.

Акторської майстерності навчалася у студії Вільяма Еспера у Нью-Йорку, після чого зіграла у багатьох фільмах виробництва студії «Paramount Pictures». Виконала головні та епізодичні ролі у кількох телевізійних шоу, серед яких: «Доктор Гаус», «Кістки», «CSI: місце злочину Маямі», «Закон і порядок» і «Криміналісти: мислити як злочинець».

Сьогодні ж через свою зайнятість, а деколи, через банальне лінивство, ми не так часто відстежує долю наших співкровних земляків, які там — за океаном — стали неабиякими знаменитостями, несучи між народів свій талант. Талант, який генетично закорінений у нашій українській землі всередині кожного українці.

Кетрін Винник — наша Лаґерта, справжня валькірія_11
Кетрін Винник — наша Лаґерта, справжня валькірія_13
Кетрін Винник — наша Лаґерта, справжня валькірія_15
Автор : Микола Бандрівський
Читайте також:
Історія
Майже забута у сучасній напівзмосковщеній Україні жертва сталінського терору. Вона не припиняла віршувати навіть у катівнях ГУЛАГу.
02 травня, 14:45
Історія
Жінка, яка врятувала Францію від цілковитої анґлійської окупації, була принесена у жертву фанатиками. Пізніше її визнали святою.
27 березня, 06:01
Опінії
Або методичний посібник до Наказу Міноборони №313.
29.12.2021, 13:46
Мистецтво
Будівлі Музею старожитностей імені Василя Тарновського, в якій знаходиться бібліотека, повернули колишній вигляд. Стало краще, ніж було.
30 квітня, 19:04
Мистецтво
Історія геніального інженера, художника, скульптора... та винахідника Леонардо да Вінчі
24 квітня, 11:45
Мистецтво
Картину вкрали й удруге, а потім кинули на зупинці у Лондоні.
06 квітня, 16:21