•  

95 % українців мають дефіцит вітаміну D

1100
95 % українців мають дефіцит вітаміну D

За статистичними даними Міністерства охорони здоров'я України, 95 із 100 українців мають нестачу вітаміну D. За цими показниками Україна стала однією з країн-лідерів за рівнем рахворюваності на дефіцит вітаміну D серед населення.

Як стверджують спеціалісти, така ситуація спровокована тим, що в достатній кількості вітамін D неможливо отримати ні з продуктів харчування, ні від перебування під пряямими сонячними променями. У лікувальній сфері цей вітамін використовують для профілактики рахіту серед дітей, а відомо, що його дефіцит також може викликати як серцево-судинні, серцеві, артеріальні та ракові захворювання.

За останні десять років тенденція з браком вітаміну спостерігається не лише в найбільш північних регіонах країни, як повідомлялось МОЗ раніше, а в і центральних та південно-східних областях.

Як розповідає лікар Полтавської обласної клінічної лікарні імены Скліфософського Олексій Малярчук, профілактичні заходи даної недуги повинні починатися зі зміни звичного раціону. Лікар призначає пацієнту спеціальну лікувальну дієту, яка заповнить нестачу вітаміну D. Харчуватися таким чином необхідно тривалий період часу, пам'ятаючи про слабкі місця організму пацієнта.

– Вітамін D переважає в молочній продукції, морській рибі і капусті, ікрі, яєчних жовтках, грибах і окремих овочах, фруктах. Мало того, пацієнт повинен частіше прибувати на сонці, оскільки саме сонячне випромінювання синтезує цей незамінний для людського організму компонентів. Якщо говорити про лікарські засоби, що сприяють профілактику гіповітамінозу вітаміну D, то в даному випадку лікар призначає полівітамінні комплекси, БАДи і вітамінно-мінеральні комплекси, що також зміцнюють весь організм, – розповідає він.

Довідково: Якщо все-таки у людини спостерігається критична ситуація з дефіцитом вітаміну D , потрібно якомога швидше перейти до продуктивного лікування. Людині показано комплексний підхід, що включає не тільки лікувальну дієту, але і ряд фізіотерапевтичних процедур, прийом окремих медикаментів і регулярний контроль у фахівця.

Коментарі