•  

Чотири міста Полтавщини долучилися до проекту допомоги біженцям

550
Чотири міста Полтавщини долучилися до проекту допомоги біженцям

Полтавська область долучилася до проекту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС («Партнерство для розвитку міст»). Його завдання – допомогти містам у вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО), сприяти соціальній та економічній адаптації таких осіб. Ці питання обговорили сьогодні на засіданні круглого столу в Полтавській облдержадміністрації. 

Чотири міста Полтавщини – Полтава, Миргород, Кременчук та Комсомольськ (за новою назвою Горішні Плавні – ред.) – долучилися до проекту ПРОМІС. За словами Валерія Кокотя, головного експерта проекту ПРОМІС із розвитку бізнесу, в цих містах уже працюють робочі групи з консультування органів місцевого самоврядування та переміщених осіб:

– Уже створили дорадчі комітети для реалізації запланованих заходів на Полтавщині. У рамках проекту ми надаємо рекомендації органам місцевого самоврядування, які б покращували ефективність їхньої діяльності в кожному з міст. Запропонували долучитися до платформи «Відкрите місто». Цим скористалися Полтава та Кременчук, – Кокоть.

Експерт зазначив, що 4 міста, залучені в проект ПРОМІС, отримають кошти на реалізацію поставлених завдань із адаптації переміщених жителів Сходу країни та Криму.

Головні завдання проекту – психологічна допомога та навчання ВПО, надання безоплатної правової допомоги, створення он-лайн ресурсів для ВПО, розвиток відкритих інформаційних платформ, залучення фінансових і матеріальних ресурсів для розвитку бізнесу, забезпечення постійної консультативної підтримки і доступних кредитів для переміщених осіб та інші.

В обласній раді залучення Полтавщини до партнерства розвитку міст пояснили потребою створити сприятливі умови для проживання, працевлаштування та адаптації великої кількістю ВПО.

– Понад 31 тисяча переселенців у Полтавській області накладає на нас певні забов’язнання. Вони приїхали, щоб знайти нормальне місце, нормально жити, дати поштовх своїм дітям – Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА.

Зазначимо, згідно з цьогорічним дослідженням, Полтавська область посідає дев’яте місце за загальною кількістю ВПО з-поміж областей України.

Окрім чотирьох міст Полтави ПРОМІС підтримує ВПО ще в трьох областях – Івано-Франківській, Вінницькій і Запорізькій.  Головні напрямки роботи проекту: демократичне врядування та стратегічне планування, підтримка малого та середнього бізнесу, міжвідомча співпраця та децентралізація.

До відома:

Проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) реалізує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки з Уряду Канади. Терміни впровадження проекту – з квітня 2015 року до грудня 2020 року. Проект ПРОМІС впроваджується у партнерстві з Асоціацією міст України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проект ПРОМІС надаватиме технічну допомогу і сприятиме покращенню стану місцевої економіки в 16 містах Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської та Полтавської областей з залученням канадських і українських фахівців з місцевого врядування і розвитку.

Коментарі