•  

Цитати світових класиків як сумний «діагноз» російському суспільству

1100
Цитати світових класиків як сумний «діагноз» російському суспільству

Оцінки малоосвічених прошарків російського суспільства, висловлені російською, кавказькою і європейською інтелігенцією. 

Ті самі судження цілком характеризують й «темні» верстви українського соціуму, що звикли керуватися вказівками з «зомбоящика», сліпо довіряти обіцянкам цинічних політиканів, жити примітивно за інерцією, без саморозвитку, Які звикли не докладати зусиль, щоби змінити своє життя на краще, задовольнятися подачками, які керуються корисливими мотивами, поріднилися з меншовартісністю, меркантильністю, снобізмом. Які щонайбільше бояться покинути зону свого комфорту, той «футляр», про який писав Чехов. Далі без коментарів:

1. «Повинен висловити свій сумний погляд на російську людину – вона має таку слабку мозкову систему, що не здатна сприймати дійсність як таку. Для неї існують тільки слова. Її умовні рефлекси координовані не з діями, а зі словами». (Академік Іван Павлов, 1932 рік).

2. «Немає в цьому світі дрібнішої, більш наволочної і нахабної особи, ніж кацап. Народжений у нацистській країні, вигодуваний пропагандою нацизму, цей виродок ніколи не стане Людиною. У його країни немає друзів – або холуї, або вороги. Його країна здатна тільки погрожувати, принижувати і вбивати. І за збереження цього статусу Рассеей рядовий кацап готовий пожертвувати власним життям, життям своїх батьків і дітей, якістю життя власного народу. Воістину: кацапи – звірі. Люті, кровожерні, але... смертні». (А. В. Солженіцин)


Такий сьогодні рівень керівної «иліти» російського суспільства.

3. «Росіянину здається, що всі сусіди його ображають, недостатньо схиляються перед його величчю і всіляко проти нього діють. Всякого і зі своїх домашніх він звинувачує в прагненні йому зашкодити, відокремитися від нього і перейти до ворогів – а він вважає своїми ворогами всіх сусідів». (Володимир Соловйов. Уявні та дійсні заходи до піднесення народного добробуту // Соловйов В. С. Сенс любові: Вибрані твори. М., «Сучасник», 1991)

Такий – українського. 

4. «Росія, яка не має ніякого стосунку до Русі, і отримала, вірніше вкрала свою нинішню назву в кращому разі в 18 столітті, тим не менш – нахабно претендує на історичний спадок Русі, створеної на вісімсот років раніше. Однак Московська історія – це історія Орди, пришита до історії Русі білими нитками і повністю сфальшована». (Карл Маркс, Викриття дипломатичної історії 18 століття)

5. «Будь-яке захоплення території, будь-яке насильство, будь-яке пригнічення Росія здійснювала не інакше, як під приводом просвітництва, лібералізму, визволення народів». (Фрідріх Енгельс).

6. «З іншими європейськими народами можна досягати мети людинолюбними способами, а з російським – не так... Я маю справу не з людьми, а з тваринами, яких хочу переробити в людей». (Петро 1)

Ставлення керівної верхівки до населення

7. «Росія – найбільш паскудна, до блювоти мерзенна країна у всій світовій історії. Методом селекції там вивели жахливих моральних виродків, у яких саме поняття Добра і Зла вивернуте навиворіт. Всю свою історію ця нація борсається в лайні і при цьому хоче потопити в ньому весь світ». (Іван Ільїн, російський філософ, один з головних ідеологів Білого руху)

8. «Я з жахом думаю, кого понароджує це п'яне криваве бидло, що захопило владу в Росії, і що буде з моєю країною через два-три покоління. Втім, що тут думати. Все більш або менш зрозуміло». (письменник Іван Бунін).

Цинічні брехливі обіянки на тему припинення війни, де щодня гинуть українські військові  

9. «У серці російського народу кипить сильна, неприборкана пристрасть до завоювань — одна з тих пристрастей, що виростають лише в душі пригноблених і харчуються лише всенародною бідою. Нація ця, загарбницька від природи, зажерлива від перенесених поневірянь, принизливим покорством у себе вдома заздалегідь спокутує свою мрію тиранічної влади над іншими народами; очікування слави й багатств відволікає її від пережитого нею безчестя; уклінний раб марить про світове панування, сподіваючись змити з себе ганебне клеймо відмови від всякої громадської і особистої вольності». (маркіз Астольф де Кюстен з книги «Росія в 1839 році»).

10. «Ваша великоруська мрія — сидячи по шию в лайні, затягти туди всіх інших. Це і є русизм» (Шаміль Басаєв)

Відділ моніторингу 

Коментарі