•  

Для контролю над урановим родовищем Саші «Браслету» підробили документи

1980
Для контролю над урановим родовищем Саші «Браслету» підробили документи

Прокуратурою Миколаївської області 8 липня розпочато кримінальне провадження за фактом підроблення документів для отримання дозволу на видобування уранових руд на території Михайлівського та Сафонівського родовищ Казанківського району.

Установлено, що підприємством з метою позаконкурсного отримання дозволу на видобування уранових руд, надано до обласної ради фіктивні документи щодо наявності цілісного майнового комплексу для переробки надр. Кримінальне провадження відкрите проти посадовців ТОВ «Атомів енергетичні системи України», яке в березні отримало від Миколаївської облради спецдозвіл на користування надрами.

Під час голосування за це питання депутати майже одностайно підтримали клопотання фірми, із 49 присутніх депутатів тільки двоє утрималися, а один не проголосував, зазначає Наші гроші. ТОВ «Атомні енергетичні системи України» було зареєстровано у серпні 2015 року в селі Миколаївка Каазанківському районі на Миколаївщині. Засновниками фірми виступили Даніїл Бєляєв, Олександр Настенко та Роман Дружбін. Роман Дружбін є співзасновником низки фірм, які з осені отримали від обласних рад та Держгеонадр кілька дозволів на дослідно-промислову розробку родовища літію в Кіровоградській області, урану в Миколаївській області, нафти і газу в Харківській області. Декілька підприємств, де співзасновником є Дружбін та Настенко, нині ведуть роботи з доступом до родовищ титану і берилію в Житомирській області, на нафтогазових покладів в Полтавській області.

За даними ЗМІ, ці фірми і раніше використовувала фактор наявності у них майнового комплексу для отримання бажаної ділянки надр. Дружбін – це колишній бізнес-партнер по ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» Олександра Браслет , якого в ЗМІ називають кримінальним «авторитетом» на призвісько Саша «Браслет». Сьогодні Браслет є помічником нардепа з «Народного фронту» Ігоря Котвицького, який у свою чергу є давнім бізнес-соратником міністра МВС Арсена Авакова. Котвицький прославився виведенням минулого року $40 млн. Ці кошти раніше належали ТОВ «Крим Петролеум Компані», яка добувала газ у Криму разом з ТОВ «Кримтопенергосервіс» екс-міністра екології, а нині втікача Миколи Злочевського.

Нагадаємо, в середині 2000-х Саша Браслет був помічником Злочевського.

Посилання на джерело: http://expres.ua/news/2016/07/15/193854-kontrol...

Коментарі