•  

Доля оржицького маку: Апеляційний суд перетворив оголошення ухвали на детективний сюжет

1650
Доля оржицького маку: Апеляційний суд перетворив оголошення ухвали на детективний сюжет

Виявляється, праця судді вимагає не так юридичних знань, аналітичних здібностей і моральних якостей, як навичок конспірації. Полтавський апеляційний суд перетворив оголошення ухвали стосовно урожаю маку ТОВ «Мадег» у заплутану детективну історію.

Нагадаємо, що 9 серпня, не дочекавшись оприлюднення повного тексту ухвали, поліція почала знищувати макові поля, з яких попередньо не дозволяла зібрати урожай. На захист урожаю вийшли місцеві мешканці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Селяни говорять, що готові згоріти разом із урожаєм: ситуація з маком у Оржицькому районі

Полтавський апеляційний суд задовольнив клопотання слідчого щодо знищення урожаю 7 серпня. Але, пославшись на частину 2 статті 376 Кримінально-процесуального кодексу, обмежився оголошенням резолютивної частини.

Згідно з цією статтею «повний текст ухвали (постанови) повинен бути складений не пізніше п’яти діб з дня оголошення резолютивної частини і оголошений учасникам судового провадження. Про час оголошення повного тексту ухвали (постанови) має бути зазначено у раніше складеній її резолютивній частині».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оржицький мак: поліцейські вимагали від фермерів 200 тисяч доларів. Деталі резонансної справи

В резолютивній частині було зазначено, що повний текст ухвали буде оголошено через п’ять діб – о 16:00 12 серпня.

12 серпня представники ТОВ «Мадег», а також журналісти прибули до суду, аби почути ухвалу. Проте в суді заявили, що ухвала буде оприлюднена аж 13 серпня.

Коли ж знімальна група «Останнього Бастіону» прибула до суду 13 серпня, журналістам було заявлено, що зачитування ухвали вже не буде: її мали зачитати 12 серпня, але того дня судді «не помітили» учасників судового протистояння. Співробітниця суду на камеру заявила, що 12 серпня учасники процесу «не з'явилися».

До слова, один із суддів, що приймали ухвалу, Володимир Григорович Костенко, уже не вперше відзначається дивною і скандальною поведінкою

Коментарі