•  

Мільярдер Жеваго програв 230 млн грн ліквідатору банку «Фінанси та кредит»

220
Мільярдер Жеваго програв 230 млн грн ліквідатору банку «Фінанси та кредит»

Господарський Суд Полтавщини задовольнив позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» і вирішив стягнути 230 млн грн із підприємств бізнесмена Костянтина Жеваго. 219,9 млн грн з «Авторадіатори» і ще 10,5 млн грн – солідарно з цього підприємства і «АвтоКрАЗ» (як поручителя) на підставі кредитного договору.

В ТЕМУ: Він вам не Костян

«Авторадіатори» входить до групи «КрАЗ», підконтрольної нардепу Костянтину Жеваго (він же був мажоритарним акціонером банку «Фінанси і кредит»).

Як повідомляється, обсяг позовних вимог до групи «КрАЗ» перевищує 3 млрд грн.

За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфеля банку «Фінанси та кредит» 22 млрд грн – це були позики структурам, пов'язаним з Жеваго.

За даними Фонду гарантування, коли в банк «Фінанси і кредит» була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 17 млрд грн, а юросіб – 4 млрд грн.

На 01. 05. 2017 вкладникам банку «Фінанси та кредит»» в рамках гарантованої суми виплачено 9,9 млрд грн (94,9% запланованих виплат).

Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, перш за все, за рахунок емісійних коштів НБУ, що провокує девальвацію гривні і розкручування інфляції.

Віктор Карпенко

Коментарі