•  

НАГАДУЄМО: 25 липня - ПРИБИРАННЯ КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ

550
НАГАДУЄМО: 25 липня - ПРИБИРАННЯ КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ

Проект «Збережи свою фортецю» розширюється і виходить за рамки «Останнього Бастіону». Ініціатива відродження Кадетського корпусу належить "Громадській раді Полтавщини", до якої ввійшли люди, яким небайдужа доля міста та які готові працювати на наше спільне благо. На установчих зборах було визначено склад "Громадської ради Полтавщини": Геннадій Сікалов, головний редактор та лідер ГО «Останній Бастіон», автор проекту «Збережи свою фортецю», Олександр Лейкін, програміст, розробник «Віртуальної школи» для дітей українською, Дмитро Макуха, активіст, один із ініціаторів відновлення Кадетського корпусу, Сергій Нагорний, журналіст, есеїст, блогер, Юрій Пуголовок, археолог, кандидат історичних наук та інші. Цими людьми "Громадська рада Полтавщини" не обмежується. Незабаром її склад поповниться кваліфікованими архітекторами, викладачами, активістами тощо.

"Громадська рада Полтавщини" бере на себе відповідальність ВІДНОВИТИ КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС - пам’ятку архітектури національного значення. Для цього ми разом із експертами в галузі архітектури, будівельниками, юристами погодили програму дій та перших кроків, які слід зробити, щоби не дати міській владі повністю знищити унікальну пам’ятку, невід’ємну будівлю архітектурного ансамблю «Кругла площа». У минулому Кадетський корпус готував елітних військових, політичних і державних діячів. Відновлена пам'ятка буде слугувати за своїм прямим призначенням - це буде Вищий навчальний заклад нового типу з європейськими стандартами освіти.

Звертаємося до всіх полтавців, яким небайдуже, в якому місті вони житимуть. У СУБОТУ, 25 ЛИПНЯ, НА 10 ГОДИНУ, ПРИЙДИ ТА РАЗОМ ІЗ НАМИ ПРИБЕРИ ТЕРИТОРІЮ КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ. НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ, ТВОЄ МІСТО – ЦЕ МІСТО ТВОЇХ ДІТЕЙ. РАЗОМ ЗРОБИМО ПОЛТАВУ МІСТОМ, У ЯКОМУ ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ. Але прибирання – це лише І етап відновлення, ми не зупиняємося на цьому. Далі ми переходимо до консервації будівлі та підготуванні її до ремонтних робіт.

«Якщо б не це рішення, пам’ятка може не пережити ще одну зиму», - говорять будівельники. За правління Матковського, в Кадетського корпусу двічі палав дах, Мамай почав руйнувати паркан та дозволив займати територію навколо корпусу нелегальним забудовникам. Будівля в аварійному стані, але діти сміливо заходять на територію та граються на руїнах – згадаймо, скільки нещасних випадків уже сколихнуло Полтаву. Проте, Мамаю це не заважає ховати плакати «Совісті» в коридорах корпусу. Ми вважаємо, що майже знищена пам’ятка архітектури національного значення, це не «Совість», це ГАНЬБА.

Тому ми вирішили не слухати чиновників та спостерігати за їхньою бездіяльністю, дивлячись, як щороку стан пам’ятки стає все гіршим. Ми починаємо діяти самотужки, згуртовано, разом.

Закликаємо всіх прийти та підтримати нас на І етапі відновленні Кадетського корпусу - прибиранні:

25.07.2015, субота

10 година

Кадетський корпус (збираємося біля входу)

Із собою: робочий одяг, який захищає руки та ноги, за можливістю, окуляри, робочий інвентар.

Збережемо свою фортецю! Разом створимо місто, в якому хочеться жити.

Коментарі